Dinamo nije uspio pobijediti Feyenoord

EUROPSKA LIGA
Objavljeno: 22.10.2020 / 23:08
ZAGREB - Nogometaši Dinama u susretu su 1. kola skupine K Europske lige kao domaćini u Maksimiru odigrali 0-0 protiv Feyenoorda, dok su u drugom susretu ove skupine Wolfsberg i CSKA iz Moskve igrali 1-1.

Hrvatski je prvak protiv nizozemskog velikana odigrao solidnu utakmicu u kojoj je gost bio bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu pa je podjela bodova realan ishod.

Feyenoord je u početku utakmice bio daleko opasnija momčad, a najveću je priliku za vodstvo imao u 8. minuti, no udarac gostujućeg kapetana Berghuisa s bijele točke zaustavio je Livaković. Prethodno je Jakić neoprezno u svom kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Diemersa.

U nastavku utakmice Dinamo je uspio uspostaviti terensku ravnotežu, a nakon što je u 73. minuti stekao brojčanu nadmoć zbog isključenja Senesija postao je i bolji suparnik. Najveću priliku za pobjedu imao je Ivanušec u 87. minuti kada je je sjajno petom proigrao Ademi, no vratar Feyenoorda Bijlow uspio je ući u udarac Dinamovog veznjaka.

CSKA je u Klagenfurtu poveo protiv Wolfsberga u 5. minuti golom Gaicha na dodavanje Nikole Vlašića, a na 1-1 poravnao je Liendl iz kaznenog udarca u 42. minuti. Tako nakon prvog kola sva četiri sastava u ovoj skupini imaju po bod.

Dinamo će za tjedan dana u 2. kolu gostovati kod CSKA u Moskvi, dok će Feyenoord ugostiti Wolfsberg.

Ranije u četvrtak Rijeka je u susretu 1. kola skupine F na Rujevici izgubila od Real Sociedada sa 0-1 (0-0) golom Bautiste u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Tagovi: Dinamo, Feyenoord, Dominik Livaković
Brozović više nema koronavirus
OPORAVAK
MILANO - Hrvatski nogometni reprezentativac Marcelo Brozović koji igra u Interu više nema koronavirus, objavio je u četvrtak milanski klub.
Odgađa se ovogodišnji malonogometni turnir Kutija šibica
MALI NOGOMET
ZAGREB - Najveći malonogometni turnir u regiji Kutija šibica, koji se unazad 49 godina tradicionalno igra u zadnjem mjesecu godine sa svečanom završnicom u zagrebačkoj dvorani Dom sportova, odgađa se ove godine zbog pandemije COVIDa-19, objavio je u četvrtak organizator.
Maradona će biti pokopan u četvrtak na groblju na periferiji Buenos Airesa
POKOP

BUENOS AIRES - Argentinska nogometna legenda Diego Maradona, koji je jučer umro od srčanog udara, bit će pokopan u četvrtak na groblju na periferiji Buenos Airesa.

Polovici engleskih klubova dopušten povratak navijača na stadione
NAVIJAČI
LONDON - Navijači deset engleskih prvoligaša iz Londona i Liverpoola moći će se vratiti na stadione od 2. prosinca kada bude prekinuto jednomjesečno zatvaranje kojem je cilj spriječavanje širenja COVIDa-19.
Boban: Ovaj Maradonin gol najveći je u povijesti nogometa (VIDEO)