Dinamo nije uspio pobijediti Legiju

Objavljeno: 04.08.2021 / 22:08
ZAGREB -  U prvom susretu 3. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 4.597 gledatelja odigrao 1-1 protiv Legije iz Varšave.

Dinamo je poveo u 60. minuti golom Brune Petkovića, a izjednačio je Ernes Muci u 82. minuti. Za goste je cijeli susret igrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović.

Uzvratna utakmica je 10. kolovoza u Varšavi.

Bez obzira na ishod dvostrukog ogleda protiv Legije, Dinamo je već osigurao "europsku jesen". Upitno je samo u kojem će to natjecanju biti. Konferencijskoj ligi, Europskoj ligi ili Ligi prvaka.

Naime, u slučaju pobjede protiv poljskog sastava, "Modrima" bi na putu do Lige prvaka ostala još jedna prepreka, play-off protiv Crvene zvezde ili Šerifa. Trijumf u play-offu donosi "Champions league", a poraz Europsku ligu.

U slučaju poraza od Legije, zaigrali bi u play-offu Europske lige. Pobjeda u toj rundi znači plasman u Europsku ligu, a poraz u play-offu Europske lige, pak, jamči mjesto u skupini Konferencijske lige.

Dinamo je krenuo žestoko i u prvih 15 minuta "Modri" su izgledali odlično, no pritisak nije urodio konkretnom završnicom pred poljskim vratima.

U 23. minuti hrvatski prvak je postigao pogodak, no Ivanušec je bio u zaleđu. Petković je primio loptu na rubu kaznenog prostora, lijepo se okrenuo i pucao, no Boruc je obranio. Lopta se odbila do Ivanušeca koji je zabio gol, ali iz zaleđa.

U 32. minuti ponovo je pucao Ivanušec, ali preko gola, a minutu kasnije je Boruc "počistio" jedan dobar ubačaj u kazneni prostor.

Dinamo je u prvom poluvremenu bio bolja momčad, ali nije uspio stvoriti nijednu pravu priliku. Poljaci su se dobro branili i nisu pokazali previše u igri prema naprijed.

Prvu priliku u nastavku ponovo je imao Dinamo, Majer je u 55. minuti odlično opalio sa 25 metara, ali je Boruc obranio i taj udarac.

No, pet minuta kasnije niti Boruc ništa nije mogao. Ivanušec je ubačajem pronašao Petkovića koji je sa 10-ak metara fantastično glavom zabio za 1-0.

Nakon vodstva Dinamo je kontrolirao susret i činilo se kako će zabiti i drugi gol, no Poljaci su izjednačili ni iz čega.

Nakon polukontre lopta je došla do Mucija koji je pucao sa 20 metara i pogodio za 1-1 u 82. minuti.

Pet minuta kasnije Dinamo je mogao do nove prednosti, no Petković je s ruba kaznenog prostora pucao pored gola.

Tagovi: Dinamo, Legia, Bruno Petković, Dominik Livaković, Damir Krznar, Luka Ivanušec
Bach najavio rigorozne anticovid mjere i za ZOI u Pekingu 2022.
MJERE
LAUSANNE - Predsjednik Međunarodnog olimpijskog odbora (MOO) Thomas Bach uputio je pismo članovima MOO-a, predsjedniku Međunarodnog paraolimpijskog odbora, predsjednicima nacionalnih olimpijskih odbora, čelnicima međunarodnih sportskih saveza te samim olimpijcima.
Dinamo ove sezone nimalo impresivan kao domaćin
LOŠ START
ZAGREB - Dinamo nije na pozitivan način otvorio natjecanje po skupinama u Europskoj ligi. Ostao je bez ičega u nadmetanju protiv West Hama (0-2).
Kek ostaje slovenski izbornik do 2024.
IZBORNICI
LJUBLJANA - Premda je Matjaž Kek bio spreman otići s pozicije izbornika slovenske nogometne reprezentacije, čelni ljudi slovenskog nogometa imaju povjerenje u 60-godišnjeg trenera.
Cindrić očekuje povratak na parket za četiri do šest tjedana
OZLJEDA
BARCELONA - Hrvatski rukometni reprezentativac Luka Cindrić slomio je ključnu kost lijeve ruke u četvrtak tijekom utakmice njegove Barcelone i Flensburga, no vjeruje kako će se na parket vratiti za četiri do šest tjedana.
Navijači poručili Guardioli da se drži treniranja
JASNA PORUKA
MANCHESTER - Službeni klub navijača Manchester Cityja poručio je menadžeru "Građana" Pepu Guardioli da se drži svog posla i treniranja nakon što je komentirao tisuće praznih mjesta na stadionu Etihad u susretu Lige prvaka protiv RB Leipziga.