Dinamo oštećen za jedanaesterac protiv Villarreala

PENAL
Objavljeno: 09.04.2021 / 15:24
Autor: SEEbiz / Index.hr
ZAGREB - Dinamo je prvu četvrtfinalnu utakmicu Europa lige izgubio od Villarreala na svom terenu 0:1 golom iz opravdano dosuđenog penala. Međutim, domaćin je također zakinut za jedanaesterac.

Pokazuje to situacija iz 11. minute. Majer je iz kornera s desne strane ubacio na drugu stativu, gdje je Atiemwen sa samo dva metra od gola pucao glavom. Neposredno pred crtom Villarrealov veznjak Dani Parejo je loptu spriječio da ne uđe u gol tako što ga je obranio lijevom rukom, piše Index.hr.

Situaciju koja je ostala neprimijećena tijekom utakmice i televizijskog prijenosa otkriva snimka koja je isplivala i koju prilažemo. Očito to tada ne samo gledatelji, nego suci, pa čak i igrači Dinama nisu vidjeli zbog gužve pred golom, jer nitko se od njih nije bunio.

Štoviše, gledajući snimku glavne kamere, čini se da je Parejo šut Atiemena obranio prsima. Međutim, snimka koja slijedi nakon toga, napravljena kamerom iza gola, otkriva da je to napravio rukom.

Ako je sudac Daniel Siebert u 41. minuti opravdano pokazao na penal za Villarreal nakon što je Theophile-Catherine rukom dodirnuo loptu koju je Gerard Moreno uputio kao centaršut iz kuta kaznenog prostora, onda je i pola sata ranije trebao dosuditi kazneni udarac za Dinamo.

Zato što je Parejo metar od gol-crte rukom obranio loptu koja je išla baš u mrežu. Doduše, ruka mu tom prilikom stoji jako blizu tijelu, što je ključno prilikom odlučivanja je li penal ili ne, ali ovo je svakako situacija koju dinamovci neće rado gledati.

Tagovi: Dinamo, Villarreal, Europa liga, Dani Parejo
Čilić: Vjerujem da mogu protiv Novaka odigrati sjajan meč
DAVIS CUP
MADRID - Hrvatska teniska reprezentacija u petak (16 sati) će se u Madridu boriti za ulazak u svoje četvrto finale Davis Cupa, prvo u novom formatu natjecanja, a s druge strane mreže bit će izabrana vrsta Srbije predvođena najboljim tenisačem svijeta Novakom Đokovićem.
Eriksen počeo trenirati u danskom klubu gdje je igrao kao tinejdžer
TRENINZI
KOPENHAGEN - Sljedeći program rehabilitacije nakon srčanog udara na ovogodišnjem Euru danski veznjak Christian Eriksen (29) počeo je trenirati u klubu gdje je igrao kao tinejdžer.
Stanišić ozlijeđen, ne konkurira za dvoboj u Dortmundu
OZLJEDA
MUENCHEN - Hrvatski nogometni reprezentativac i branič Bayerna Josip Stanišić ozlijedio je na treningu butni mišić te neće konkurirati za nastup u subotnjem derbiju Bundeslige protiv Borussije u Dortmundu, objavio je u četvrtak aktualni njemački prvak.
Kopić novi trener Dinama
ZAGREB - Željko Kopić je novi privremeni trener Dinama nakon što je u srijedu navečer Damir Krznar podnio ostavku poslije ispadanja u Kupu.
Zubac vrlo dobar u porazu Clippersa
LOS ANGELES -LA Clippersi su izgubili kod kuće od Sacramento Kingsa s 115-124, a Ivica Zubac je pružio dobru partiju s 17 koševa (šut 8-10) i 7 skokova za 24 minute igre.