Dinamo prvak, golijada na Maksimiru za kraj sezone

VRHUNAC SEZONE
Objavljeno: 26.05.2024 / 19:45
ZAGREB - Dinamo i Rudeš su u zadnjem kolu SuperSport HNL-a na Maksimiru odigrali 3:3.

Momčad Sergeja Jakirovića povela je golom Frana Brodića u 24., a gosti su izjednačili u 28. preko Frana Topića. Takuro Kaneko vratio je Dinamo u vodstvo u 36., a Sandro Kulenović je u 52. povisio na 3:1. No, gosti su uspjeli doći do boda u završnici preko Vinka Petkovića u 77. i Jana Doležala u 88. minuti.

Sergej Jakirović na tribini je ostavio sve glavne zvijezde pa su se u postavi od prve minute, između ostlaih, našli njegov sin Leon te klinci Branko Pavić i Toni Majić. U rasterećenoj utakmici Dinamo je poveo u 24. minuti nakon što je Kulenović krasno proigrao Brodića, koji je u petercu samo gurnuo loptu u prazan gol za 1:0.

Dvije minute kasnije Luka Vrbančić je promašio veliku šansu, a Rudeš se vratio u 28. minuti. Topić je dobio loptu na rubu šesnaesterca i snažno opalio. Bio je to jak udarac, ali po sredini gola, no Faris Krkalić nije dobro reagirao i lopta je završila u golu za 1:1.

Dinamo se vratio u vodstvo u 36. minuti kad je Kaneko ubačajem tražio Brodića, on nije stigao do lopte, a ona je iznenadila Markovića i završila u golu za 2:1. Dinamo je u nastavku potpuno dominirao i pravo je čudo da nije zabio puno više golova.

U 49. minuti Kaneko je pogodio gredu odličnim udarcem s vrha šesnaesterca, a u 52. je Fran Brodić prošao dva igrača Rudeša i idealno poslužio Kulenovića, koji pogađa prvi kut za povećanje prednosti Dinama. U 61. minuti Marković je sjajno obranio prvo udarac Kulenovića, a onda i Vrbančića, a u 75. je ispod grede izvadio udarac glavom Boška Šutala.

U jeku Dinamovih napada Rudeš je u 77. minuti smanjio golom Vinka Petkovića nakon brze kontre, a mogao je i izjednačiti tri minute kasnije. Tomislav Mrčela ostao je sam na pet metara nakon ubačaja iz kornera, ali je njegov udarac glavom od poda otišao preko gola.

No, u 86. minuti gosti su ipak došli do izjednačenja. Dinamo je igrao s desetoricom jer se ozlijedio Leon Jakirović, a njegov otac Sergej više nije imao zamjena. Vanja Šare je ubacio s desne strane na drugu stativu, a tamo je sam bio Jan Doležal, koji je spretno skrenuo loptu u gol za konačnih 3:3.

Tagovi: dinamo, rudeš, jakirović, kulenović, brodić
Austrija osvojila skupinu, Francuzi remizirali s Poljskom
SKUPINA D
BERLIN - Austrija je pobjednik skupine D na Europskom prvenstvu, a u osminu finala prolaze i Francuska s drugog te Nizozemska s trećeg mjesta.
Luka Elsner i službeno na klupi Reimsa
REIMS - Slovenski nogometni izbornik Luka Elsner i službeno je preuzeo vođenje francuskog Reimsa, potvrdio je klub posebnim kuharskim videom na društvenim mrežama.
Nacho odlazi iz Reala
ODLAZAK
MADRID - Španjolski nogometaš Nacho Fernandez napustit će Real Madrid nakon isteka ugovora, objavio je klub na svojim stranicama.
Horkaš potpisao za Las Palmas
VRATARI
LAS PALMAS - Dinko Horkaš je novi vratar španjolskog prvoligaša Las Palmasa, objavio je klub na službenim web stranicama.
Dalić: Igračima pohvale, a krivac sam ja
IZBORNIK
LEIPZIG - Hrvatska reprezentacija remizirala je s Italijom 1:1 u zadnjem kolu skupine B Europskog prvenstva. Tako završava na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda i samo u teoriji ima nadu za prolazak u osminu finala.