Donna Vekić bez četvrtfinala

Objavljeno: 27.07.2021 / 13:50
TOKIO - Nakon što je iz turnira u tri seta izbacila Francuskinju Garciju i treću tenisačicu svijeta Bjeloruskinju Arinu Sabalenku, Osječanka Donna Vekić ostala je bez plasmana u četvrtfinale teniskog olimpijskog turnira u Tokiju, gdje ju je u 3. kolu pobijedila Kazahstanka Jelena Ribakina sa 7-6 (3), 6-4 nakon 101 minute borbe.

Ribakina će u četvrtfinalu igrati protiv Španjolke Garbine Muguruze, a za Vekić je završen debitantski nastup na olimpijskim igrama.

Dojam koji je 25-godišnja Osječanka ostavila je vrlo dobar, a detalji su presudili u dvoboju protiv 20. tenisačice svijeta 22-godišnje Ruskinje koja igra pod kazahstanskom zastavom.

Ribakina je prva došla do prednosti i povela sa 4-2 u prvom setu, ali je Vekić odmah odgovorila nizom od tri osvojena gema uz dva 'breaka', čime se dovela do servisa za prvi set. Nažalost, Ribakina je došla do prilike za 'break' koju je i iskoristila za izjednačenje na 5-5. U 'tie-breaku' je kazahstanska reprezentativka povela 4-0 i tu prednost održala do konačnih 7-3.

Na početku drugog seta Vekić je spasila tri 'breka-lopte' i oduzela servis suparnici za vodstvo 2-0, ali se Ribakina odmah vratila i s dva uzastopna gema izjednačila na 2-2. U devetom gemu je Ribakina došla do novog 'breaka' i bez izgubljenog poena u sljedećem gemu potvrdila prolaz u četvrtfinale.

Tagovi: Donna Vekić, Jelena Ribakina
Pobjeda Cibone na startu ABA lige
BAR - Košarkaši Cibone u prvom su susretu nove sezone regionalne ABA lige kao gosti svladali Mornar u Baru sa 87-77 (28-16, 23-16, 16-27, 20-18).
Koemanu dvije utakmice kazne
KAZNA
MADRID - Trener španjolskog nogometnog velikana Barcelone Ronald Koeman kažnjen je s dvije utakmice zabrane vođenja svoje momčadi s klupe zbog isključenja koje je "zaradio" u završnici utakmice 6. kola španjolskog prvenstva protiv Cadiza iganog u četvrtak.
Jurić: Pjaca je nevjerojatan talent
POHVALE
TORINO - Pjaca je nevjerojatan talent, bio sam zaljubljen u njega već dok je igrao u Hrvatskoj, kazao je trener Torina Ivan Jurić nakon remija protiv Lazija (1-1) u kojem je Pjaca postigao vodeći pogodak na utakmici.
Poznata satnica El Clasica, navijači razočarani
ŠPANJOLSKA
MADRID - Poznata je satnica prvog El Clasica u španjolskom prvenstvu, a satnica je razočarala navijače Barcelone i Real Madrida kao i europske ljubitelje nogometa.
Marca: Barcelona je smiješna; Koeman: Moramo biti realni
KRITIKE
BARCELONA - "Ova Barcelona je smiješna", naslov je teksta u španjolskom sportskom dnevniku Marca, nakon što je katalonski velikan odigrao 0-0 na gostovanju kod Cadiza i trenutačno se nalazi na sedmom mjestu Primere.