Druga pobjeda Engleske, Olmo spasio Španjolce

KVALIFIKACIJE ZA SP
Objavljeno: 28.03.2021 / 20:36
LONDON - Nogometna reprezentacija Engleske upisala je i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za SP 2022. godine, dok se Španjolska provukla na gostovanju u Gruziji postigavši pobjednički pogodak u trećoj minuti nadoknade, a strijelac je bio Dani Olmo.

Nakon što je u prvom kolu skupine I pobijedila San Marino sa 5-0, Engleska je u drugom dvoboju na gostovanju u Tirani porazila Albaniju sa 2-0.

Golove za prvog hrvatskog suparnika na skorašnjem EURO-u zabili su Harry Kane (39) i Mason Mount (63).

Za "Gordi Albion" je branio vratar Burnleyja Nick Pope kojem je to bio šesti nastup na engleskim vratima. Zanimljivo, još nije primio pogodak čime je postao prvi engleski vratar koji u prvih šest susreta nije morao po loptu u mrežu.

Za tri dana englesku vrstu očekuje susret protiv Poljske.

U skupini B Španjolska je u Tbilisiju pobijedila Gruziju sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu nakon što je u prvom kolu kod kuće odigrala 1-1 protiv Grčke.

"Furija" je bila na korak do toga da i u drugoj utakmici na otvaranju kvalifikacija ne ostvari pobjedu što joj se nije dogodilo od 1957 godine kada je ušla u kvalifikacije za SP 1958. porazima od Švicarske i Škotske.

Gruzija je povekla u 43. minuti golom Kvicha Kvaratškelija, no u nastavku susreta gosti su okrenuli rezultat golovima Ferrana Torresa (56) i Daniela Olma (90+2). U trećoj minuti nadoknade Gruzija je ostala s igračem manje nakon što je isključen Shengeliaa.

Danska je u susretu F skupine pobijedila Moldaviju sa 8-0 ostvarivši i drugu pobjedu.

Golove su zabili Dolberg (19-11m, 48), Damsgaard (22, 29), Larsen (35), Jensen (39), Skov (81) i Ingvartsen (90).

Tagovi: Dani Olmo, Engleska, Mason Mount, Harry Kane
Igor Tudor je novi trener Lazija
RIM - Hrvatski trener Igor Tudor (45) novi je trener Lazija. Naslijedio je Maurizia Sarrija, koji je ovaj tjedan napustio rimski klub.
Dinamo se oglasio oko ozljede Martina Baturine
OZLJEDA
ZAGREB - Nije izgledalo nimalo dobro jer Martin Baturina (21) je teren u Kranjčevićevoj morao napustiti uz pomoć Dinamovih liječnika i svi su s pravom bili zabrinuti.
Zajec se sastao s Kustićem, evo o čemu se razgovarali
SUSRETI
ZAGREB - Delegacija Dinama, predvođena predsjednikom Velimirom Zajecom, susrela se u HNS-ovim prostorijama s predsjednikom HNS-a Marijanom Kustićem.
Dalić: Doći će do promjena na popisu
ZAGREB - Hrvatska nogometna reprezentacija okuplja se u ponedjeljak u Zagrebu u sklopu priprema za nadolazeći ACUD Cup koji će se igrati u Kairu.
Karoglan na rubu otkaza, evo tko bi mogao preuzeti Hajduk
SPLIT - Poraz Hajduka od Lokomotive bi izgleda mogla biti kap koja je prelila čašu.