Durant odveo Warriorse na korak do nove titule

NBA FINALE
Objavljeno: 07.06.2018 / 08:00
Autor: SEEbiz / index.hr
CLEVELAND - Kevin Durant nevjerojatnom partijom odveo je Golden State do pobjede 110:102 protiv Clevelanda i vodstva 3:0 u seriji.

Cleveland je puno bolje otvorio utakmicu, poveo sa 16:4, ali kada se do poluvremena (58:53) nije uspio više odvojiti, bilo je jasno da su gosti bliže pobjedi.

Posebno jer u prvom poluvremenu Steph Curry i Klay Thompson nisu mogli ništa pogoditi pa su na startu drugog dijela jedini dvoznamenkasti u momčadi branitelja naslova bili Durant i JaVale McGee.

Utakmica je odlučena u posljednje dvije minute, Curry je iz 10. pokušaja pogodio svoju prvu tricu, a Durant sa skoro devet metara odveo momčad na korak do novog naslova.

Durant je utakmicu završio sa 43 poena (šut 15-23), 13 skokova i sedam asistencija.

Kod Clevelanda je LeBron James postigao 33 poena, ali uz šut 13-28. Imao je i 11 asistencija i 10 skokova. Napokon je najbolji košarkaš svijeta imao veću podršku suigrača - Kevin Love je postigao 20 poena uz 13 skokova, Rodney Hood 15 poena, ali uzalud.

Tagovi: Kevin Durant, Golden State Warriors, LeBron James, Stephen Curry
Fantastični Jokić, učinak karijere Zubca
DENVER/SALT LAKE CITY - Hrvatski košarkaši Ivica Zubac i Bojan Bogdanović imali su odlične učinke za svoje momčadi u NBA ligi, no usprkos tomu i Los Angeles Clippersi i Utah Jazz pretrpjeli su tijesne poraze, bolji od Clippersa su u Denveru bili domaći Nuggetsi sa 130-128 nakon produžetka, dok je Jazz izgubio na svom parketu od slabašnih Houston Rocketsa sa 111-116.
Australian Open: Čilić u 3. kolu
MELBOURNE - Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo grand slam turnira Australian open svladavši u Melbourneu Slovaka Norberta Gombosa s 6-2, 6-3, 3-6, 7-6 (6) za dva sata i 42 minute igre.
Mourinho u potrazi za veznjakom
POTRAGA
RIM -Trener Rome José Mourinho je u potrazi za veznjakom, a kao potencijalna pojačanja spominju se Tanguy Ndombele iz Tottenhama i Joao Moutinho iz Wolverhamptona, objavili su talijanski mediji.
AC Milan želi dovesti Tangangu
AMBICIJE
MILANO - AC Milan počeo je pregovore s Tottenhamom o posudbi engleskog braniča Japheta Tangange (22), ali još nema nikakvog dogovora, objavili su talijanski mediji.
Počela prva faza prodaje ulaznica za SP u Kataru
ULAZNICE
ZUERICH - Prva faza prodaje ulaznica za Svjetsko prvenstvo u nogometu u Kataru (21. studenog do 18. prosinca) počela je u srijedu s cijenama nižim od onih koje su bile uobičajene za prijašnja izdanja, objavila je Fifa.