Dvije asistencije Pašalića u pobjedi Atalante

SERIE A
Objavljeno: 17.10.2021 / 17:44
RIM - Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić upisao je dvije asistencije u 4-1 (2-1) gostujućoj pobjedi Atalante protiv Empolija u susretu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić, koji je odigrao čitav susret za Atalantu, prvo je u 12. minuti iskoristio pogrešku suparničkog stopera koji je promašio loptu, ubacio mu se iza leđa i zatim idealno uposlio Iličića kojemu nije bilo teško sa 10 metara zatresti mrežu. U samoj završnici utakmice, u 89. minuti naš je reprezentativac pratio dugi trk Zapate koji je krenuo sa svoje polovice te potom odigrao idealan dupli pas s Kolumbijcem koji je s pet metara lako pogodio za svoj 100. pogodak u Serie A u karijeri.

U međuvremenu je Iličić u 26. minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0, vrlo brzo potom, u 30. minuti je Di Francesco iz protunapada smanjio na 2-1, no početkom drugog poluvremena je Viti autogolom u 49. minuti odveo Atalantu na dva gola prednosti. Potom je Iličić "uspio" još i zapucati kazneni udarac.

Šesta Atalanta sada ima 14 bodova, kao i peti Lazio, dok je Empoli 11. s devet bodova.

Milan Badelj odigrao je prvo poluvrijeme za Genou koja je na svom terenu igrala 2-2 protiv Sassuola. Gosti su poveli 2-0 golovima Scamacce (17, 21), no Destro (27) i Vasquez (89) spasili su bod za Genou koja je sada 17. sa šest bodova. Sassuolo je 14. s osam bodova.ž

Tagovi: Mario Pašalić, Atalanta
Ibrahimović: Trebao sam završiti u Napoliju
OTKRIĆA
MILANO - Zlatan Ibrahimović kazao je kako se skoro pridružio Napoliju prije nego što se vratio u AC Milan 2019. godine, jer je želio oponašati argentinskog velikana Diega Maradone osvajanjem Serie A s napuljskim klubom.
James Harden u biranom društvu tricaša
NEW JERSEY - James Harden je zajedno s Kevinom Durantom vodio košarkaše Brooklyna, u noći s utorka na srijedu, prema domaćoj pobjedi protiv New Yorka od 112-110.
Sunsi svladali Warriorse i izjednačili klupski rekord
PHOENIX - U derbiju dvije vodeće momčadi NBA lige odigranom u Phoenixu domaći Sunsi su svladali Golden State Warriorse sa 104-96 i tako se izjednačili po učinku (18-3) na vrhu ljestvice, a 17. pobjedom u nizu izjednačili su i klupski rekord.
Preminuo Ray Kennedy
IN MEMORIAM
LONDON - Jedan od najboljih engleskih nogometaša 70-tih i 80-tih godina prošlog soljeća, Ray Kennedy umro je u 70. godini, objavio je Liverpool.
Ne prestaju kritike na Messijevu pobjedu
KRITIKE
ZAGREB - Pobjeda Argentinca Lionela Messija u izboru France Footballa za najboljeg nogometaša svijeta u 2021. godini izazvala je val kritika novinara, nogometnih stručnjaka i igrača.