GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Edo Pezzi: Ne vjerujem da bi Torcida radila protiv interesa Hajduka

Edo Pezzi: Ne vjerujem da bi Torcida radila protiv interesa Hajduka
STAVOVI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 15.05.2025 / 16:57
Autor: SEEbiz
SPLIT - Hajduk i Rijeka u nedjelju u 18:45 na Poljudu igraju utakmicu pretposljednjeg, 35. kola SuperSport HNL-a. Bit će to jedan od najvažnijih Jadranskih derbija u povijesti.

Riječani bi dvjema pobjedama u posljednjim kolima postali prvaci Hrvatske, Splićanima također trebaju dvije pobjede, ali i kiksevi konkurenata, dok Dinamo navija za Hajduk protiv Rijeke kako bi uzastopnim slavljima došao na prvo mjesto i obranio titulu.

Momčad trenera Gennara Gattusa u srijedu tijekom treninga čuvala je interventna policija. Ovakve mjere nisu svakodnevica na Poljudu, ali posljednji rezultati i reakcije navijača natjerali su policiju na dodatnu opreznost.

"U nedjelju, 18. svibnja, odigrava se utakmica između Hajduka i Rijeke. Policijski službenici, sukladno sigurnosnoj prosudbi, provode sve potrebne aktivnosti radi prevencije protupravnih ponašanja i kako bi se održalo povoljno stanje javnog reda i mira", odgovorili su nam iz PU splitsko-dalmatinske na upit o razlozima ovakvog osiguranja.

Prema dostupnim informacijama, policija je samoinicijativno donijela odluku o prisutnosti interventne policije na treningu na temelju sigurnosne procjene kako bi se spriječili mogući incidenti i zaštitili igrači od potencijalno nezadovoljnih navijača.

Splitski novinar Edo Pezzi u HRT-ovom Studiju 4 govorio je o situaciji u Hajduku. Voditelj ga je pitao "od koga igrače u svom gradu, na svom stadionu i u svojoj državi treba čuvati policija".

"Najnovija vijest je da su Marko Livaja i Filip Uremović ozlijeđeni za utakmicu, što bi Rijeci olakšalo posao. Što se tiče jučerašnjeg događaja... Ostario sam uz Hajduk i Split i ne znam ključnu informaciju - zašto je pozvana interventna policija? Hajduk je to trebao objaviti. Imam dojam da je Uprava više čuvala sebe nego igrače.

Ne vjerujem da bi netko išao protiv igrača. Navijači su pokazali razumijevanje za sve kikseve Hajduka ove godine. Mnogi su se otrijeznili, ali o tom, potom. Jutros sam dobio poruku. Jedan navijač poslao mi je kako je na ruci ugravirao grb Hajduka prije 19 godina. Zvao je da mi kaže kako nije doživio titulu i da sam bio u pravu ove godine, premda smo obojica htjeli titulu.

Situacija je takva kakva je. Ne vjerujem da bi itko od navijača napao igrače na treningu. To je zvučalo bombastično pred derbi, to nije dobro", rekao je Pezzi.

Voditelj je pitao i o špekulaciji da bi Torcida prekinula Jadranski derbi, pa bi Rijeka dobila 3:0 i napravila velik korak prema tituli, odnosno Dinamo ne bi mogao obraniti naslov.

"Zašto bi navijači Hajduka radili protiv sebe? Oni su vlasnici kluba. Pogledajmo istinu. Oni drže konce, ima dva mjeseca da su inicirali da treba maknuti ovo rukovodstvo kluba. Vidjeli su što se događa s trenerom i sportskim direktorom (Francois Vitali, op. a.), koji je bio na zimskom ljetovanju, ne znam kako bih to nazvao. Vitali ništa nije napravio.

Zašto bi navijači Hajduka sebi napravili štetu? Kaznili bi sami sebe kad bi napravili takav incident. Bilo je i prije incidenata, ali glupost je da bi navijači Hajduka išli raditi protiv sebe. Ne vjerujem u tu mogućnost", komentirao je Pezzi.

Tagovi: #Edo Pezzi, #Torcida, #Hajduk, #Rijeka, #Gattuso, #Marko Livaja
PROČITAJ I OVO
Gazzetta: Modrić je odbio Bobanov Dinamo
MEDIJI
Gazzetta: Modrić je odbio Bobanov Dinamo
MILANO - Luka Modrić je svoj prvi gol za Hrvatsku postigao 16. kolovoza 2006. godine u prijateljskoj utakmici koju je Hrvatska igrala protiv Italije u Livornu (2:0).
Gonzalo Garcia je novi trener Hajduka
TRENERI
Gonzalo Garcia je novi trener Hajduka
SPLIT - Gonzalo Garcia novi je trener Hajduka, potvrdio je klub. U trećeplasiranu momčad tek završene sezone u SuperSport HNL-u stiže kao nasljednik Gennara Gattusa. Transfer trenera je potvrđen nakon što se splitski klub dogovorio s Istrom 1961, koju je Garcia dosad vodio.
Jakirović preuzeo Hull City i odmah doveo prvo veliko pojačanje
ANGAŽMAN
Jakirović preuzeo Hull City i odmah doveo prvo veliko pojačanje
LONDON - Nakon što je Sergej Jakirović i službeno preuzeo Hull City, klub iz engleskog Championshipa krenuo je u realizaciju pojačanja za novu sezonu – a prvo ime koje je stiglo pod vodstvom bivšeg trenera Dinama je mladi marokanski veznjak Reda Laalaoui.
Filip Hrgović ima novi meč
BOKS
Filip Hrgović ima novi meč
ZAGREB - Filip Hrgović (33) ima novi meč. El Animal vraća se u ring 16. kolovoza u Rijadu, a protivnik će mu biti Britanac David Adeleye (28).
Partizan osvojio ABA ligu po rekordni osmi put
KOŠARKA
Partizan osvojio ABA ligu po rekordni osmi put
BEOGRAD - Košarkaši Partizana osvojili su ABA ligu pobjedom od 90:75 protiv Budućnosti u četvrtoj utakmici finala igranoj u Beogradu.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE