EHF Liga prvaka: PPD Zagreb ostao bez osmine finala

RUKOMET
Objavljeno: 09.03.2022 / 21:36
AALBORG - Rukometaši PPD Zagreba poraženi su sa 25-31 (13-16) na gostovanju kod danskog Aalborga u utakmici posljednjeg kola skupine A EHF Lige prvaka, čime su ostali na sedmom mjestu i bez plasmana u osminu finala.

Zagrebu je za osvajanje šestog mjesta bio potreban barem bod, uz uvjet da norveški Elverum izgubi na gostovanju kod skopskog Vardara 1961.

No, Danci nisu željeli propustiti priliku da pobjedom pred svojim navijačima osiguraju osvajanje prvog mjesta u skupini s bodom više od njemačkog Kiela koji se uz Aalborg izravno plasirao u četvrtfinale.

PPD Zagreb je samo jednom vodio, na početku golom iz sedmerca Ivana Čupića, da bi Aalborg već u 7. minuti došao do tri pogotka prednosti (5-2). Dobrom dioniciom od 12. do 16. minute 'zagrebaši' su uspjeli sa -3 doći do izjednačenja (9-9), ali su Danci do kraja prvog dijela opet došli do tri gola viška (16-13).

U drugom dijelu je domaća momčad postpuno povećavala prednost do najvećih +7 (24-17), a igrači hrvatskog prvaka su golom u zadnjoj minuti uspjeli završiti s minusom od šest golova.

Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Čupić sa 11 pogodaka. Luka Lovre Klarica ih je dodao četiri, a Sandro Obranović tri. Dino Slavić i Matej Mandić su zajedno imali 11 obrana, jednu manje od Simona Gadea na suprotnoj strani. Strijelce Aalborga predvodio je Felix Claar sa sedam golova, a po pet su postigli Lukas Sandell i Nikolaj Christensen.

Tagovi: PPD Zagreb, Aalborg, Ivan Ćupić, Ivica Obrvan, Luka Lovre Klarica, Zvonimir Srna, Davor Ćavar
Bjelica: Incident sa Saneom pomogao je momčadi
STAVOVI
BERLIN - Trener Union Berlina Nenad Bjelica uoči okršaja s Bayernom u 30. kolu Bundeslige, govorio je između ostalog i o incidentu s Leroyem Saneom.
Olmo je blizu povratka u Barcelonu, to je dobra vijest za Dinamo
ZAGREB - Dani Olmo je blizu povratka u Barcelonu, deset godina nakon što je njenu akademiju La Masiju napustio kako bi otišao u Dinamo.
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.