Engleska uvjerljiva protiv Senegala

UVJERLJIVO
Objavljeno: 04.12.2022 / 22:03
DOHA - Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva 3-0 (2-0) pobjedom protiv Senegala u susretu osmine finala igranom na stadionu Al Khor.

Strijelci za europske doprvake bili su Jordan Henderson (38), Harry Kane (45+3) i Bukayo Saka (57).

Engleska je do velike prednosti stigla u završnici prvog poluvremena. U 38. minuti Kane je odlično proigrao Bellinghama koji je probio lijevi bok i poslao povratnu loptu na "penal" Hendersonu koji je odličnim udarcem sa 11 metara svladao Mendyja. U posljednjim sekundama prvog dijela previše Senegalaca je krenulo u napad, a nakon izgubljene lopte Bellingham je povukao protunapad, proslijedio loptu za Fodena koji je vidio da ga prati Kane i uposlio svog kapetana koji je izbio sam pred Mendyja i rutinirano ga svladao za 2-0.

Dvoboj je rezultatski zaključen u 57. minuti kada je Saka povisio na 3-0 iskoristivši odličan prodor Fodena po lijevoj strani i dodavanje kroz noge kapetana Senegala Koulibalyja. Mladi napadač Arsenala spremno je dočekao loptu u sredini kaznenog prostora i sigurno realizirao priliku.

Engleska će tako u četvrtfinalu 10. prosinca igrati protiv branitelja naslova Francuske koja je ranije u nedjelju sa 3-1 nadigrala Poljsku.

Tagovi: Engleska, Haryy Kane, Bakayo Saka, Jude Bellingham
Borna Sosa je zadnjeg dana prijelaznog roka odbio transfer u Englesku
OTKRIĆA
LONDON - Leeds United je posljednjih dana prijelaznog roka intenzivno radio na dovođenju Borne Sose iz Stuttgarta, objavio je u svojoj kolumni za Caught Offside renomirani njemački novinar Christian Falk. Ovaj posao se spominjao i tijekom prošlog ljetnog prijelaznog roka, ali sada je priča bila jako ozbiljna.
Vrlo dobra predstava Darija Šarića
NEW YORK - Dario Šarić odigrao je treću zaredom dvocifrenu utakmicu i bio među najboljima svog Phoenixa u pobjedi protiv Bostona rezultatom 94:106.
Mamić objavio kako se povlači iz borbe za vlast u Dinamu
POVLAČENJE
ZAGREB - Zdravko Mamić povlači se iz borbe za prevlast u Dinamu, objavio je Dnevnik Nove TV.
Perkovac: Imam ideju, znam kostur ekipe
NOVI IZBORNIK
ZAGRRB - "Najbolje smo rezultate imali kad je većina igrača dolazila iz Zagreba. Trenutno to nije moguće, ali ćemo raditi na tome."
Ćaleta-Car i Oršić završili u rezervnoj momčadi Southamptona
DEGRADIRANI
ZAGREB - Niti mjesec dana nakon što je Southampton Mislava Oršića kupio uz odštetu koja može iznositi i do 10-ak milijuna eura, donedavno najbolji igrač Dinama priključen je rezervnoj momčadi. I to dan prije ključne utakmice u Premiershipu.