Fantastični Dončić tricom u zadnjoj sekundi donio pobjedu Dallasu (VIDEO)

Objavljeno: 24.08.2020 / 08:35
ORLANDO - Iako je u prošloj utakmici ozlijedio gležanj, slovenski košarkaš Luka Dončić je u četvrtom susretu prvog kruga doigravanja NBA lige pružio fantastičnu partiju, te je tricom u zadnjoj sekundi produžetka donio pobjedu Dallasu 135-133, pa su sada Mavericksi i LA Clippersi poravnati u pobjedama, 2-2.

Dončić je utakmicu završio sa 43 koša, 17 skokova i 13 asistencija, a Trey Burke dodao je 25 poena. Dallas je bio znatno oslabljen jer zbog ozljede nije igrao latvijski krilni centar Kristaps Porzingis.

Clipperse je predvodio najbolji igrač lige Kawhi Leonard sa 32 koša i 9 skokova. Lou Williams ubacio je 36 poena, a hrvatski centar Ivica Zubac je za 21 minutu upisao 15 koševa (šut 5-9), 4 skoka i 1 asistenciju. Katastrofalnu partiju pružio je Paul George, koji je ubacio samo 9 koševa (šut 3-14).

Konferencijsko polufinale sa 4-0 u pobjedama izborili su branitelji naslova Toronto Raptorsi i Boston Celticsi. Toronto je svladao Brooklyn Netse sa 150-122, a istaknuli su se Norman Powell sa 29 poena, te Serge Ibaka sa 27 koševa i 15 skokova.

Košarkaši Bostona svladali su Philadelphia 76-erse sa 110-106, a ključnom se pokazala serija Celticsa od 12-0 u posljednje tri minute treće četvrtine kojom su se odvojili na 89-77. Jayson Tatum je upisao 28 koševa i 15 skokova, a Kemba Walker 32 poena. Celticsi i Raptorsi sučelit će se u konferencijskom polufinalu Istoka.

Donovan Mitchell ubacio je 51 koš za pobjedu Utah Jazza protiv Denvera 129-127, pa sada Utah vodi sa 3-1 u pobjedama i treba joj još jedan korak do konferencijskog polufinala. Mike Conley dodao je 26, a Jordan Clarkson 24 poena.

Kod Denvera Jamal Murray ubacio je 50, a Nikola Jokić 29 koševa.

Tagovi: luka Dončić, Dallas Mavericks, Nikola Jokić, Ivica Zubac, Kawhi Leonard
ATP Halle: Federer se vratio pobjedom
HALLE - Švicarski tenisač Roger Federer, koji je prije tjedan dana bez borbe predao Talijanu Berretiniju susret osmine finale Roland Garrosa, vratio se na teren, te je u ponedjeljak u 1. kolu turnira na travi u njemačkom Halleu svladao 27-godišnjeg Bjelorusa Ilju Ivašku (ATP-90) sa 7-6 (4), 7-5 u meču koji je trajao sat i 36 minuta.
Češka pobijedila Škotsku, sjajna utakmica Schicka
POBJEDA
GLASGOW - Češka reprezentacija pobijedila je Škotsku 2:0 u utakmici prvog kruga skupine D na Europskom prvenstvu, pa s dobrom atmosferom i pobjedničkim zanosom u svojim redovima dočekuje utakmicu protiv Hrvatske koja je na rasporedu u petak s početkom u 18 sati.
Predsjednik FIBA-e pod istragom za seksualno uznemiravanje
ZLOSTAVLJANJE
PARIZ - Predsjednik Međunarodne košarkaške asocijacije (FIBA) Malijac Hamane Niang privremeno ne obnaša tu funkciju jer je u tijeku interna istraga sustavnog seksualnog uznemiravanja i zlostavljanja desetaka igračica Malijskog košarkaškog saveza.
Dalić: Svjestan sam glavnog problema Hrvatske
IZBORNIK
ROVINJ - Dan nakon poraza, javnosti se obratio hrvatski izbornik čija se momčad vratila u Rovinj.
Eriksen se oglasio: Neću odustati
PORUKE
KOPENHAGEN - Christian Eriksen, koji se u subotu srušio na utakmici Eura protiv Finske i liječnici su ga oživljavali na travnjaku, dao je prvu izjavu za La Gazzettu dello Sport.