POTVRDA
Objavljeno: 25.05.2021 / 14:23
BERLIN - Njemački nogometni savez (DFB) objavio je u utorak kako je potpisao trogodišnji ugovor s donedavnim trenerom Bayerna Hans-Dieterom Flickom (56) koji će tako i službeno preuzeti reprezentaciju nakon ovogodišnjeg EURA.

Flick će na klupi Njemačke zamijeniti Joachima Loewa koji je još ranije objavio svoj odlazak nakon EURA.

Loew je bio na klupi "elfa" od ljeta 2006. godine te je 2014. u Brazilu osvojio naslov svjetskog prvaka, a upravo mu je Flick bio pomoćnik na tom natjecanju.

"Sve se dogodilo iznenađujuće brzo za mene i sretan sam što ću od jeseni voditi repezentaciju. Posebice sam sretan što vidim kvalitetnu skupinu igrača, pogotovo mladih. Stoga imamo svako pravo biti optimisti pred naredna velika natjecanja, primjerice domaći EURO 2024", kazao je Flick.

Flick je u sezoni 2019/20. s Bayernom osvojio šest trofeja, uključujući i Ligu prvaka.

"On je od početka bio na vrhu moje liste želja. Znam ljudske i tehničke kvalitete Hansija Flicka još od vremena kada smo zajednički raditi u reprezentaciji", izjavio je direktor reprezentacije Oliver Bierhoff.

Tagovi: Hansi Flick, Njemačka
ATP Umag: Alcarazu prvi naslov u karijeri
UMAG - Mladi 18-godišnji Španjolac Carlos Alcaraz pobjednik je ATP turnira u Umagu nakon što je u finalu nakon svega sat i 20 minuta igre pobijedio 35-godišnjeg Francuza Richarda Gasqueta sa 6-2, 6-2.
Popovich: Razočaran sam
NAKON PORAZA
TOKIO - Prvog dana košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju Francuska je svladala SAD sa 83-76 u dvoboju skupine A.
Hrvatski vaterpolisti vrlo uvjerljivi protiv Kazahstana
UVJERLJIVO
TOKIO - Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija očekivanom je uvjerljivom 23:7 (4:1, 6:3, 8:1, 5:2) pobjedom protiv Kazahstana započela svoj nastup u skupini B na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Francuzi bolji od Amerikanaca na startu košarkaškog turnira
TOKIO - Prvog dana košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju Francuska je svladala SAD sa 83-76 (15-22, 22-23, 25-11, 21-20) u dvoboju skupine A.
Čilić i Dodig uvjerljivi u paru
TOKIO - Hrvatski teniski reprezentativci Marin Čilić i Ivan Dodig uvjerljivo su započeli svoj drugi olimpijski nastup u konkurenciji muških parova pobijedivši u prvom kolu tokijskog turnira Japance Tara Daniela i Yoshihita Nishioku sa 6-2, 6-4 za 69 minuta igre.