Haaland počeo isplaćivati veliki transfer

PREMIERSHIP
Objavljeno: 07.08.2022 / 19:47
LONDON - Nogometaši Manchester Cityja 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv West Ham Uniteda započeli su obranu naslova prvaka Engleske.

Oba gola za "građane" postigao je njihov novi vođa navale Erling Haaland, prvoga u 36. minuti iz kaznenog udarca kojega je sam izborio, a drugoga u 65. minuti nakon fantastičnog proigravanja De Bruynea.

Haaland se pred kraj prvog poluvremena sjurio u kazneni prostor domaćih gdje ga je "počistio" vratar Areola pa je sudac Oliver bez razmišljanja pokazao na bijelu točku, a Norvežanin je bio siguran realizator. Sredinom nastavka De Bruyne je okomitom loptom "rasparao" obranu Wrest Hama, a Haaland je manirom rasnog strijelca još jednom svladao Areolu.

Hrvatski veznjak Nikola Vlašić ostao je na klupi West Hama.

Ranije u nedjelju su igrači Brighton and Hove Albiona priredili senzaciju svladavši kao gosti Manchester United na Old Traffordu sa 2-1 (2-0). Gostima je veliku prednost u prvom poluvremenu s dva gola osigurao Pascal Gross, koji je pospremao loptu u mrežu iza De Gee u 30., odnosno 39. minuti. Unatoč velikom pritisku u drugom poluvremenu i ulasku Cristiana Ronalda, United je uspio tek smanjiti na 1-2 i to nakon nespretne reakcije MacAllistera koji je u 68. minuti pogodio vlasitog vratara Sancheza za autogol.

Iako je United pod novim trenerom Ten Haagom postizao dobre rezultate u pripremnom razdoblju, u prvoj službenoj utakmici je izgledao bezidejno u napadu, dok su se u obrani kao i prošle sezone događale nevjerojatne individualne pogreške koje su kažnjavane pogocima.

Istovremeno su Leicester City i Brentford podijelili bodove igrajući 2-2 (1-0).

Tagovi: Erling Haaland, Manchester City, Borussia Dortmund, Mino Raiola
Tudor ušao u povijest Olympiquea
USPJESI
MARSEILLE - Igor Tudor je ljetos, odmah po preuzimanju Marseillea, bio na rubu žestokog fajta s igračima novog kluba zbog svojih metoda, a prema pisanju francuskih medija, prijetila mu je pobuna.
Sjajno izdanje Zadra na otvaranju nove sezone ABA lige
ZADAR - Košarkaši Zadra otvorili su novu sezonu natjecanja u ABA ligi pobijedivši pred svojim navijačima crnogorski Studentski centar s uvjerljivih 96-67 (25-8, 16-20, 24-20, 31-19).
Nürnberg više ne može igrati večernje utakmice
ŠTEDNJA ENERGIJE

BERLIN - Njemački nogometni drugoligaš Nürnberg neće igrati večernje utakmice nakon što je gradsko vijeće u petak odlučilo ograničiti korištenje reflektora na stadionu Max Morlock momčadi uslijed energetske krize.

Jaissle: Još ne razmišljamo o Dinamu
PORUKE
SALZBURG - Trener austrijskog nogometnog prvaka RB Salzburga Matthias Jaissle (34) je poručio kako još ne razmišlja o Dinamu, već o idućem suparniku u nacionalnom prvenstvu LASK-u.