Hajduk kažnjen sa četiri utakmice na Poljudu bez gledatelja

KAZNA
Objavljeno: 04.10.2018 / 12:37
Autor: SEEbiz / N1 info
ZAGREB - Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmice 9. kola - objavljeno je na službenoj stranici Prve HNL.

HNK Hajduk kažnjen je s četiri prvenstvene ili kup utakmice igranja bez prisutnosti gledatelja na utakmicama koje igra kao domaćin zbog prekršaja kažnjivih po članku 67. DP HNS na utakmici Hajduk-Dinamo. Tijekom utakmice od strane suca i delegata utakmice evidentirana je upotreba velike količine pirotehnike (45 baklji, 9 dimnih bombi, 5 strobova, 17 topovskih udara) od strane domaćih navijača na sjevernoj tribini stadiona.

Zbog ubacivanja 13 baklji u teren za igru utakmica je u periodu od 62.-68. minute bila tri puta u prekidu u ukupnom trajanju od tri minute. U 63. minuti od eksplozije topovskog udara na atletskoj stazi iza sjevernog gola ozlijeđen je vatrogasac, a u 89. minuti kamenom bačenim s istočne tribine pogođen je igrač Hajduka Adam Gyurcso koji je nakon ukazane liječničke pomoći zamijenjen.

Pomoćni trener Hajduka Mario Carević koji je udaljen s klupe u 55. minuti zbog učestalog prigovaranja i nesportskog reagiranja na odluku pomoćnog suca te potom i psovanja četvrtog suca kažnjen je zabranom obavljanja funkcije u trajanju od mjesec dana te novčanom kaznom od 5.000 kuna.

Isključeni igrači Vedran Dalić (Inter-Z.) i Erhun Obanor (Rudeš) kažnjeni su s po jednom utakmicom zabrane igranja te po 3.000 kuna novčane kazne (isključeni zbog dva žuta kartona).

Tagovi: Hajduk, Poljud, Hrvatski nogometni savez, Torcida
Slovenci nokautirali Španjolsku, Dončić opet briljirao
TOKIO - Slovenska košarkaška reprezentacija nadigrala je aktualnog svjetskog prvaka Španjolsku u susretu posljednjeg kola Skupine C na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Alexander Zverev postao olimpijski pobjednik
TOKIO - Alexander Zverev postao je prvi njemački tenisač koji je osvojio naslov olimpijskog pobjednika u pojedinačnoj konkurenciji, jedini uz legendarnu Steffi Graf kojemu je to uspjelo, nakon što je u nedjeljnom finalu u Tokiju lakoćom svladao Rusa Karena Hačanova sa 6-3, 6-1 za 79 minuta.
Tonči Stipanović osvojio srebro
USPJESI
TOKIO - Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović (35) osvojio je srebrno odličje u klasi Laser na olimpijskoj regati u Enoshimi.
Mektić, Pavić i Čilić vratili se s medaljama u Hrvatsku
POVRATAK
ZAGREB - U subotu kasno navečer u Zagreb su se vratili i trojica hrvatskih tenisača, osvajači olimpijskih odličja na Igrama u Tokiju - pobjednici Nikola Mektić i Mate Pavić te Marin Čilić koji je s Ivanom Dodigom osvojio srebro u povijesnom finalu dva hrvatska para.
Zdravstveno stanje trenera Čuste nepromijenjeno, dolaze u posjetu supruga i kćer
U TEŠKOM STANJU
ZAGREB - Seni Čusti je pozlilo u autobusu 22. srpnja prilikom povratka s treninga hrvatskih strijelaca te je otpremljen u tokijsku bolnicu Showa University Toyosu, gdje se i sada nalazi.