Hamilton slavio u Španjolskoj

FORMULA 1
Objavljeno: 09.05.2021 / 17:31
BARCELONA - Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes) pobijedio je na Velikoj nagradi Španjolske, četvrtoj utrci prvenstva Formule 1 na stazi Montmelo u Barceloni.

U suboto je višestruki svjetski prvak Hamilton došao do stotog "pole positiona", a u nedjelju je došao do 98. pobjede u karijeri i treće ove sezone. Na stazi u Barceloni Britanac je došao do petog trijumfa u nizu čime se izjednačio s Michaelom Schumacherom.

Drugo mjesto je sa 16 sekundi zaostatka osvojio Nizozemac Max Verstappen (Red Bull), a treće drugi Mercedesov vozač Finac Valtteri Bottas.

U generalnom poretku Hamilton sada vodi s 14 bodova više od Verstappena.

Sljedeća utrka je VN Monaka 23. svibnja.

Tagovi: Lewis Hamilton, Max Verstappen, Valtteri Botas
Slovenci nokautirali Španjolsku, Dončić opet briljirao
TOKIO - Slovenska košarkaška reprezentacija nadigrala je aktualnog svjetskog prvaka Španjolsku u susretu posljednjeg kola Skupine C na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Alexander Zverev postao olimpijski pobjednik
TOKIO - Alexander Zverev postao je prvi njemački tenisač koji je osvojio naslov olimpijskog pobjednika u pojedinačnoj konkurenciji, jedini uz legendarnu Steffi Graf kojemu je to uspjelo, nakon što je u nedjeljnom finalu u Tokiju lakoćom svladao Rusa Karena Hačanova sa 6-3, 6-1 za 79 minuta.
Tonči Stipanović osvojio srebro
USPJESI
TOKIO - Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović (35) osvojio je srebrno odličje u klasi Laser na olimpijskoj regati u Enoshimi.
Mektić, Pavić i Čilić vratili se s medaljama u Hrvatsku
POVRATAK
ZAGREB - U subotu kasno navečer u Zagreb su se vratili i trojica hrvatskih tenisača, osvajači olimpijskih odličja na Igrama u Tokiju - pobjednici Nikola Mektić i Mate Pavić te Marin Čilić koji je s Ivanom Dodigom osvojio srebro u povijesnom finalu dva hrvatska para.
Zdravstveno stanje trenera Čuste nepromijenjeno, dolaze u posjetu supruga i kćer
U TEŠKOM STANJU
ZAGREB - Seni Čusti je pozlilo u autobusu 22. srpnja prilikom povratka s treninga hrvatskih strijelaca te je otpremljen u tokijsku bolnicu Showa University Toyosu, gdje se i sada nalazi.