GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Hrvatska će u Dohi igrati turnir s najboljim reprezentacijama svijeta

Hrvatska će u Dohi igrati turnir s najboljim reprezentacijama svijeta
NAJAVE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 14.02.2020 / 16:31
Autor: SEEbiz / index.hr
ZAGREB - Hrvatska nogometna reprezentacija sudjelovat će na vrlo atraktivnom prijateljskom turniru kojemu će domaćin biti katarska Doha, objavio je HNS.

Na turniru će se natjecati 12 najboljih reprezentacija na FIFA-inoj ljestvici. Uz svjetske doprvake, reprezentaciju Hrvatske (6. prema Fifi), na turniru će nastupiti svjetska bronca i trenutno vodeća momčad svijeta prema Fifi, Belgija, potom europski prvak Portugal (7.) te Švicarska (12.).

"Poznata je moja želja da Hrvatska prije velikog natjecanja igra jake prijateljske utakmice da vidimo gdje smo i na čemu trebamo raditi, pa sam jako zadovoljan što je potvrđen nastup Hrvatske na ovako snažnom turniru. Švicarska i Portugal bit će nam izvrsni testovi uoči Eura jer se radi o odličnim reprezentacijama koje izuzetno poštujemo.

Također, put u Dohu bit će odlična prilika za osnaživanje zajedništva, za jedno dobro druženje nakon skoro pet mjeseci pauze od reprezentativnih okupljanja, čemu se sigurno svi jako radujemo", izjavio je izbornik Hrvatske Zlatko Dalić, prenosi HNS na službenim stranicama.

Sve četiri ekipe su sudionice Eura 2020., a na Euru 2016. i SP-u 2018. izborile su barem plasman u drugi krug natjecanja te osvojile ukupno tri od pet dostupnih medalja na ta dva natjecanja.

Raspored turnira unaprijed je određen pa će Hrvatska 26. ožujka odmjeriti snage sa Švicarskom (19:30 po lokalnom vremenu), dok će 30. ožujka igrati protiv Portugala (20:30 po lokalnom vremenu).

Hrvatska će tako po prvi puta zaigrati u Kataru, zemlji koja će krajem 2022. godine ugostiti FIFA Svjetsko prvenstvo, a obje utakmice Hrvatske igrat će se na spektakularnom stadionu Education City.

"Ponosan sam što smo uspjeli postići dogovor o sudjelovanju Hrvatske na ovako prestižnom turniru. Sa sportske strane, osigurali smo izborniku Daliću i reprezentaciji vrhunske protivnike što je bila želja stručnog stožera, a s druge strane, ispregovarali smo značajna financijska sredstva koja će moći biti uložena u daljnji razvoj hrvatskog nogometa", dodao je o ovome fiktivni predsjednik HNS-a Davor Šuker.

Tagovi: #hrvatska nogometna reprezentacija, #Hrvatski nogometni savez, #Zlatko Dalić
PROČITAJ I OVO
Boban: Barcelona s ovakvom momčadi nikad neće osvojiti Ligu prvaka
RIJEČ AUTORITETA
Boban: Barcelona s ovakvom momčadi nikad neće osvojiti Ligu prvaka
ZAGREB - Zvonimir Boban komentirao je u studiju Sky Sporta uzvrat četvrtfinala Lige prvaka između Atletico Madrida i Barcelone, nakon kojeg je Barca ispala unatoč pobjedi 2:1.
Robert Graf i službeno sportski direktor Hajduka
KARIJERE
Robert Graf i službeno sportski direktor Hajduka
SPLIT - Hajduk je službeno potvrdio dovođenje novog sportskog direktora Roberta Grafa.
Atletico i PSG su u polufinalu Lige prvaka
LIGA PRVAKA
Atletico i PSG su u polufinalu Lige prvaka
ZAGREB - Odigrane su prve dvije uzvratne utakmice červrtfinala Lige prvaka.
Duško Vujošević sahranjen uz pjesmu Gabi Novak
IN MEMORIAM
Duško Vujošević sahranjen uz pjesmu Gabi Novak
BEOGRAD - U Beogradu je sahranjen Duško Vujošević - legendarni trener beogradskog Partizana i izbornik posljednje omladinske košarkaške reprezentacije Jugoslavije koja je 1991. nastupila na Svjetskom prvenstvu u Edmontonu.
Poznato kada će biti objavljen izgled novog Maksimira
STADION
Poznato kada će biti objavljen izgled novog Maksimira
ZAGREB - Izgradnja stadiona u Kranjčevićevoj sve više napreduje, a priča se ozbiljn kotrlja i oko novog stadiona Maksimir.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE