Hrvatski vaterpolisti izgubili od Mađarske, ostali bez medalje

PORAZ
Objavljeno: 04.08.2021 / 14:19
TOKIO - Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u Tokiju u četvrtfinalu od Mađarske 15:11 (2:3, 5:2, 4:3, 4:3). Tako je Hrvatska ostala bez polufinala i borbe za jednu od medalja što je velik udarac za naš vaterpolo.

Hrvatski vaterpolisti tako neće nastaviti niz osvajanja olimpijskih odličja nakon zlata u Londonu 2012. i srebra u Rio de Janeiru 2016.

Luka Bukić postigao je četiri pogotka za Hrvatsku, Paulo Obradović je dodao dva, dok je u sastavu Mađarske Krisztian Manhercz sa sedam pogodaka iz osam udaraca.

Dvoboj protiv Mađarske dobro je počeo, golovima Vukičevića, Bukića i Obradovića, redom s igračem više u bazenu, Hrvatska je stalno bila u prednosti u prvoj četvrtini. Odlično raspoložen bio je i Bijač s četiri obrane na početku, no te njegove obrane nisu imale efekta jer su se lopte često odbijale Mađarima koji su poentirali iz drugih prilika.

Najrasšpoloženiji mađarski igrač Manhercz je s dva gola s igračem više početkom druge četvrtine preokrenuo rezultat, pa iako su Joković i Bukić vratili prednost Hrvatskoj već tada je bilo vidljivo kako se Mađarska diže u igri, a Hrvatska pada. Manhercz je još jendim golom s igračem više poravnao na 5-5, a do kraja prvog poluvremena su Angyal i Varga odveli Mađarsku na 7-5.

Sredinom treće četvrtine Miloš je pogodio za 8-8, no uslijedila je nova mađarska serija od tri gola preko Manhercza, Erdelyija i Vamosa, koji je rasparao mrežu iza Bijača u posljednjim sekundama te dionice.

Tri pogotka zaostatka u samo jednoj četvrtini vrlo se teško stižu, pa se to nije dogodilo niti u ovoj utakmici. Štoviše, Mađari su povećali prednost i na četiri razlike te na kraju mirno priveli dvoboj kraju.

Mađarska će tako u polufinalu igrati protiv Grčke koja je ranije u srijedu u četvrtfinalu svladala Crnu Goru sa 10-4, dok će Hrvatska u petak od 7.00 sati igrati protiv Crne Gore u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.

Drugi polufinalni par čine Srbija i Španjolska, Srbija je sa 10-6 svladala Italiju, a Španjolska sa 12-8 SAD.

Tagovi: hrvatska vaterpolska reprezentacija, Loren Fatović, Maro Joković, Marko Bijač, Ivica Tucak
Derby County u stečaju
AGONIJA
LONDON - Engleski nogometni drugoligaš Derby County, kojega trenutačno vodi najbolji strijelac u povijesti engleske reprezentacije Wayne Rooney, podnio je zahtjev za dovođenje stečajnih upravitelja u klub zbog financijskih poteškoća u kojima se nalazi.
Cindrić uspješno operiran, oporavak će trajati najmanje šest tjedana
OPERACIJA
ZAGREB - Hrvatski rukometni savez (HRS) objavio je kako je reprezentativni srednji vanjski igrač Luka Cindrić (25) uspješno operirao lijevo rame te kako će njegov oporavak trajati najmanje šest tjedana.
Clippersi započeli gradnju vlastite dvorane
LOS ANGELES - Američka profesionalna košarkaška momčad Los Angeles Clippers u želji da izađe iz sjene mnogo popularnijeg gradskog rivala Lakersa započela je izgradnju vlastite dvorane u Inglewoodu.
Pele stabilno nakon respiratornih problema
DOBRE VIJESTI
SAO PAULO - Legendarni brazilski nogometaš Pele (80) je stabilno nakon što je imao respiratornih problema u petak zbog kojih je vraćen an odjel intenzivne njege, objavila je bolnica u Sao Paulu u kojoj se oporavlja od operacije odstranjenja tumora debelog crijeva.
Jurić: Igrači me slijede
REGGIO EMILIA - Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Jurić nakon 1-0 gostujuće pobjede njegova Torina protiv Sassuola do koje je stigao golom Marka Pjace u 83. minuti, pohvalio je igru svoje momčadi naglasivši kako je ona mogla biti i uvjerljivija.