Inter sve bliže naslovu

SERIE A
Objavljeno: 25.04.2021 / 17:14
MILANO - Nogometaši Intera napravili su još jedan korak do osvajanja 19. naslova prvaka Italije minimalnom 1-0 (0-0) pobjedom protiv Verone u susretu 33. kola Serie A.

U izjednačenoj utakmici presudio je pogodak Darmiana u 76. minuti nakon brzog protunapada i lucidnog proigravanja Eriksena.

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 79., a Ivan Perišić do 65. minute, dok su Ivor Pandur i Nikola Kalinić ostali na klupi Verone koju vodi Ivan Jurić.

Vodeći Inter sada ima 79 bodova, 13 više od drugog Juventusa, koji je igrao 1-1 na gostovanju kod Fiorentine, te trećeg Milana, koji će svoj susret 33. kla igrati u ponedjeljak protiv Lazija u Rimu. Verona, koja je izgubila sedmu od posljednjih osam utakmica, ostala je 10. sa 41 bodom.

U Firenci je Fiorentina povela iz kaznenog udarca zbog igranja Rabiota kojega je u 29. minuti realizirao Vlahović, a na 1-1 poravnao je Morata odmah po polasku u drugo poluvrijeme sjajnim udarcem iskosa s desne strane.

Fiorentina je ovim bodom stigla do učinka od 34 boda te se nalazi na 14. mjestu, a 18. Cagliariju koji se nalazi u zoni ispadanja bježi šest bodova.

REZULTATI 33. KOLA,
Subota:
Genoa - Spezia 2-0 (Scamacca 62, Šomurodov 86)
Parma - Crotone 3-4 (Hernani 29, Gervinho 49, Mihaila 54 / Magallan 14, Simy 42, 69-11m, Ounas 45+1)
Sassuolo - Sampdoria 1-0 (Berardi 69)
Nedjelja:
Benevento - Udinese 2-4 (Viola 35-11m, Lapadula 84 / Molina 4, Arslan 31, Stryger Larsen 50, Braaf 74)
Fiorentina - Juventus 1-1 (Vlahović 29-11m / Morata 46)

Goran Tomić ostaje u Emiratima
ZAGREB - Hrvatski trener Goran Tomić (47) potpisao je novi, dvogodišnji ugovor s Al Bataehom, objavio je arapski klub. Tomić je u siječnju ove godine preuzeo momčad.
Barcelona će tužiti Španjolski nogometni savez, sud odlučuje o Yamalovom golu
TRAKAVICA
BARCELONA - Barcelona ne dopušta da se stiša bura nakon El Clasica u kojem je Real slavio 3:2.
Carlos Tevez završio u bolnici
BUENOS AIRES - Bivši argentinski nogometaš i sadašnji trener argentinskog kluba Independiente Carlos Tevez primljen je u utorak u bolnicu zbog jakih bolova u prsima.
Marca: Modrić želi ostati u Realu
MADRID - Luka Modrić ugovor s madridskim Realom ima do srpnja i još se ne zna u kojem klubu će 38-godišnji veznjak igrati sljedeće sezone. Marca, madridski list blizak Realu, tvrdi da Modrić ne želi promijeniti klub.
Dončić briljirao, Mavsi pobijedili Clipperse
LOS ANGELES - Dallas Mavericksi pobijedili su Clipperse 96-93 u drugoj utakmici doigravanja NBA lige u Los Angelesu, izjednačivši u seriji prvog kola na 1-1.