Iz Dinama otkrili planove za stadion u Maksimiru |
| Objavljeno: 26.03.2025 / 22:15 |
| Autor: SEEbiz |
| ZAGREB - Održana je nova skupština Dinama. O njoj se pričalo o financijskoj situaciji kluba, planovima za iduću sezonu, eventualnim izmjenama Statuta. Jedna od važnih tema bio je i maksimirski stadion, a iz kluba su otkrili dosad javnosti nepoznate detalje. |
|
"Ponosno drugi put u tri mjeseca stojim pred vama pričajući o ovoj temi", započeo je Ivan Nauković, član Izvršnog odbora pa nastavio: "Veliki dogovor se obistinio, bio je to povijesni dan. Svakodnevno do mene dolaze skeptični uvjeti, no ovoga puta zbilja, svaki dan vidimo sve više dokaza da se to događa. Nažalost, još uvijek nemamo sliku svog novog stadiona, a uskoro se počinje i graditi manji stadion (Kranjčevićeva). Slijedi urbanističko-arhitektonski natječaj koji će biti početkom svibnja. Tada će se odabrati kakav će se stadion graditi. Pokušat ćemo se izboriti da imamo utjecaj pri tom odabiru, što vjerujem da hoćemo zato što smo i u dobrim odnosima. Uključit će se puno arhitekata, bit će povezani veliki uredi koji rade stadione po Europi i svijetu. Za Božić će biti gotova ideja i slika, nadaju se Nadam se da ćemo pod bor za Plavi Božić dobiti sliku novog stadiona. Kapacitet minimalno 33 tisuće gledatelja, vjerojatno ne više od 35 tisuća. Grad Zagreb će se tako moći prijaviti za finala Europske i Konferencijske lige. Deset posto bit će VIP mjesta, ona su generator velikih prihoda. Ti komercijalni prihodi tada će dobiti novu dimenziju, a klub će biti financijski stabilan neovisno o plasmanu u Europu i transferima igrača. Stadion će biti zaokružen, natkriven, dvoetažan, sjeverna tribina BBB-a će biti na jednoj etaži. Bit će akustičan, blizu terena će biti tribine. Dinamo će i u budućnosti sve objekte vezane za prvu i drugu momčad imati na ovoj lokaciji, no omladinska škola će biti na drugoj lokaciji. Klupski muzej, fan-shop, kafić, teretana za članove i ostali sadržaji bit će dostupni. Cijeli južni dio stadiona moći će biti izoliran za koncerte ili slično. Grade se i bazeni, dvorana... Druga važna stvar koja se gradi je kamp omladinske škole. Bit će na jednoj od dvije lokacije blizu stadiona. On će se prvi graditi, jer prva momčad mora negdje trenirati dok igra na Kranjčevićevoj. Na tom kampu će biti i smještajni kapaciteti za naše mlade igrače, restoran i teretana. Želimo da sve bude na visokom nivou. Akademija je temelj funkcioniranja Dinama. To ćemo vjerojatno financirati samo, no tu će se raditi možda o kreditu, sponzorstvima i donacijama. Nakon izgradnje stadiona prva momčad će se vratiti trenirati na Maksimir. Zadnja važna stvar je zamjenski stadion u Kranjčevićevoj ulici. Žalbi na proces nije bilo, stadion će se kroz oko dva mjeseca početi raditi. Propisani rok je 18 mjeseci, stadion će vjerojatno ili gotovo sigurno biti gotov krajem 2026., što znači da bi zimski period 2027. mogli igrati na Kranjčevićevoj". |
|
|
| Tagovi: #STADION, #DINAMO, #BAD BLUE BOYS, #MAKSIMIR |
| PROČITAJ I OVO | ||
| Marca: Modrić ovo nije zaslužio, ali... |
| MADRID - Hrvatska je porazom otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu. U prvoj utakmici skupine L u Dallasu, Engleska je u uzbudljivom dvoboju slavila 4:2, unatoč tome što se Hrvatska u prvom poluvremenu dvaput vraćala iz rezultatskog zaostatka. |
| Gana pobijedila Panamu |
| NEW YORK - Nakon što je Hrvatska u prvoj utakmici skupine L Svjetskog prvenstva izgubila od Engleske 4:2, kasni pogodak u drugom susretu u potpunosti je zakomplicirao situaciju za Vatrene. |
| Engleska pobijedila Hrvatsku, Livaković briljirao |
| DALLAS - Hrvatska nogometna reprezentacija porazom je otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu 2026. godine. |
| Dinamo nije imao sreće u ždrijebu Lige prvaka |
| ZAGREB - Dinamo će u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv švicarskog prvaka Thuna. Hrvatski prvak je na ždrijebu u Nyonu bio nositelj. |
| Oršić: Sretan sam što sam opet ovdje |
| ZAGREB - Dašak Mundijala povirio je u srijedu oko deset sati na okupljanje prvaka u Maksimirskoj 128. |