Jakirović: Bio bih lud da sam otpisao Mihajličenka

PORUKE
Objavljeno: 22.09.2023 / 08:51
ZAGREB - Dinamo je u utakmici 1. kola skupine C Konferencijske lige bez ikakvih problema pobijedio Astanu 5:1.

Hrvatski prvak poveo je u 43. minuti golom Brune Petkovića iz penala koji je u 53. također realizirao kazneni udarac za 2:0. Treći gol za Dinamo krasno je iz slobodnog udarca u 58. zabio Marko Bulat. Jedini gol za goste zabio je Hovhanisjan u 78. minuti, a dotukli su ih Antonio Marin u 86. i Tibor Halilović u trećoj minuti nadoknade.

Bogdan Mihajličenko dobio je desetak minuta na terenu i upisao dvije asistencije. Podsjetimo, Mihajličenko je propustio prošlu utakmicu protiv Slavena nakon što ga je Jakirović u derbiju s Osijekom zamijenio u 30. minuti. Tada je 26-godišnji Ukrajinac burno reagirao i naljutio se na trenera.

"Dvije asistencije Mihajličenka? Zadovoljan sam s njim, svi su mislili da sam ga otpisao nakon Osijeka, bio bih lud da sam to napravio. Svi nam igrači znače, a i njemu će ova utakmica puno značiti za budućnost. Drago mi je zbog njega, koristit ćemo ga u budućnosti", rekao je Dinamov trener Sergej Jakirović.

Mihajličenko, koji je ovog ljeta stigao iz Anderlechta, druga je opcija Jakiroviću na lijevom beku. Prvi izbor je Robert Ljubičić.

Tagovi: Jakirović, Mihaličenko, Dinamo, Astana
Livaković pomogao Fenerbahčeu da s igračem manje dođe do pobjede kod Galatasaraya
TURSKA
ISTANBUL - Nogometaši Fenerbahčea produžili su nadu u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 37. kola turskog prvenstva u velikom derbiju na gostovanju pobijedili Galatasaray 1-0.
Manchester City četvrti put zaredom prvak Engleske
PREMIERSHIP
MANCHESTER - Manchester City obranio je naslov prvaka Engleske.
Martin Erlić se ozlijedio
PROBLEMI ZA DALIĆA
RIM - Cagliari je u nedjelju u utakmici 37. kola talijanskog prvenstva u gostima sa 2-0 svladao domaći Sassuolo, a Martin Erlić napustio je teren u 20. minuti zbog ozljede.
Šutalo zabio prvijenac za Ajax
NIZOZEMSKA
AMSTERDAM - U utakmici posljednjeg kola nizozemske Eredivisie Ajax je u gostima kod Vitessea, kluba koji je već ispao u niži rang, remizirao rezultatom 2:2.