Jokić odveo Nuggetse u polufinale Zapada (VIDEO)

Objavljeno: 02.09.2020 / 08:58
Autor: SEEbiz / NOVA.rs
DENVER - Košarkaši Denvera pobedili su Utah u sedmoj utakmici prve runde plej-of serije rezultatom 80:78 i plasirali se u polufinale doigravanja Zapadne konferencije! Poslednje poene za Nuggetse u finalnim trenucima meča postigao je Nikola Jokić.

Utakmica je rešena u poslednjem minutu, srpski reprezentativac je na tridesetak sekundi do kraja postigao divan koš horogom preko Rudija Goberta pri rezultatu 78:78.

Utah je imala napad, izgubila je loptu, u kontri košarkaši Denvera nisu uspeli da stave tačku na duel, a poslednji šut je imao Mike Conley i to za tri poena, međutim lopta je izašla iz obruča.

Denver će se u narednoj rundi plej-ofa sastati sa Los Angeles Clippersima, koji su prethodno eliminisali ekipu Dallasa.

Jokić je bio ubedljivo najbolji akter utakmice sa 30 poena, 14 skokova i 4 asistencije za nešto manje od 39 minuta provedenih na terenu.

On je dobar deo poslednje deonice odigrao sa pet ličnih grešaka i uspeo je da se sačuva od eventualnog isključenja iz igre.

Tagovi: Nikola Jokić, Denver Nuggets, Utah Jazz, Rudy Gobert
Predsjednik FIBA-e pod istragom za seksualno uznemiravanje
ZLOSTAVLJANJE
PARIZ - Predsjednik Međunarodne košarkaške asocijacije (FIBA) Malijac Hamane Niang privremeno ne obnaša tu funkciju jer je u tijeku interna istraga sustavnog seksualnog uznemiravanja i zlostavljanja desetaka igračica Malijskog košarkaškog saveza.
Dalić: Svjestan sam glavnog problema Hrvatske
IZBORNIK
ROVINJ - Dan nakon poraza, javnosti se obratio hrvatski izbornik čija se momčad vratila u Rovinj.
Eriksen se oglasio: Neću odustati
PORUKE
KOPENHAGEN - Christian Eriksen, koji se u subotu srušio na utakmici Eura protiv Finske i liječnici su ga oživljavali na travnjaku, dao je prvu izjavu za La Gazzettu dello Sport.
Sunsi pomeli Nuggetse, Jokić isključen
DENVER - Phoenix Darija Šarića sinoć je u Denveru sa 125:118 pobijedio domaće Nuggetse i metlom je počistio klub za koji igra MVP NBA lige Nikola Jokić.
Nizozemska u ljepotici prvenstva svladala vrlo dobru Ukrajinu
SJAJNA UTAKMICA
AMSTERDAM - Reprezentacija Nizozemske pobijedila je u Amsterdamu u 1. kolu Europskog prvenstva selekciju Ukrajine rezultatom 3:2 pa su tako opravdali ulogu favorita u ovom meču i na najbolji način startali turnir.