BEOGRAD -  Frontmen grupe "Disciplina kičme" Dušan Kojić Koja probudio se iz kome, nakon što je pre nekoliko dana primljen je u bolnicu zbog moždanog udara, prenose beogradski mediji.

„Probudio se Koja iz kome pre nekoliko dana i polako se oporavlja", napisao je Nikačević.

Gitarista, pevač, kompozitor i vođa rok benda „Disciplina kičme" Dušan Kojić Koja (58) doživeo je moždani udar u Velikoj Britaniji i hitno je hospitalizovan u jednoj tamošnjoj bolnici, a lekari su ga uveli u indukovanu komu, kako bi mozgu dali dovoljno vremena za oporavak.

Kojić je prisutan na muzičkoj sceni četiri decenije, najpre sa grupom „Šarlo akrobata", a zatim u grupi „Disciplina kičme" koju je osnovao 1981. godine.

Poznat je kao autor hitova „Tata i mama", „Svi za mnom", „Ja imam šarene oči", „Nemoj da bacaš betonske table sa vrha svoje zgrade", „Da li ti znaš za neki drugi ritam", „Buka u modi", a komponovao je muziku za film „Kako je propao rokenrol".

Poslednji studijski album, „Opet", Kojina „Disciplina kičme" objavila je 2016.

Tagovi: Dušan Kojić Koja, Disciplina kičme, Galeb nikačević
EURO: Dopuštenje za 40.000 gledatelja na Wembleyu
PUBLIKA
ZAGREB - Polufinalnu i finalnu utakmicu Europskog nogometnog prvenstva moći će gledati 40.000 navijača na stadionu Wembley u Londonu, objavile su u ponedjeljak britanske vlasti.
Dalić mijenja postavu za Češku
IZBORNIK
ROVINJ - Nakon pandemijske stanke Dalić kao da se uključio u drugi mod. Vrti formacije i igrače da je teško i popratiti ako niste najpedantniji kroničar.
Clippersi protiv Jazza izjednačili na 2-2, strašno zakucavanje Leonarda (VIDEO)
LOS ANGELES - Košarkaši Los Angeles Clippersa pobijedili su Utah Jazz 118:104 u susretu igranom u Staples Centeru te nakon dva startna poraza izjednačili polufinalnu seriju doigravanja Zapada NBA lige na 2:2.
Španjolska i Švedska odigrali bez pogodaka
BEZ GOLOVA
SEVILLA - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka.
Slovačka iznenadila Poljsku, a Lewandowski nevidljiv
IZNENAĐENJE
SANKT PETERBURG - U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Slovačka je u ponedjeljak u Sankt Peterburgu pobijedila Poljsku sa 2-1 (1-0). Slovaci su poveli u 18. minuti autogolom golmana Wojciecha Szczesnyja. Poljska je izjednačila u 46. minuti pogotkom Karola Linettyja, a u 69. minuti Milan Škriniar zabio je za konačnih 2-1.