Kramarić zabio dvaput, Hoffenheim razbio Bayern

BUNDESLIGA
Objavljeno: 27.09.2020 / 17:32
Autor: SEEbiz / Klix.ba
HOFFENHEIM - Nogometaši Hoffenheima dočekali su danas u drugom kolu Bundeslige aktualnog prvaka Eerope i Njemačke - Bayern, a susret je završen pobjedom domaćih rezultatom 4:1.

Briljirao je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji je postigao dva pogotka.

Prvi je to poraz Bayerna u svim natjecanjima od 7. prosinca 2019. godine. Tada su od Bavaraca bolji bili nogometaši Borussije M'Gladbach rezultatom 2:1. Bavarci su bili bez poraza 32 utakmice, a pritom na svega dva susreta remizirali. Protiv Leipziga u Bundesligi i protiv Seville u Superkupu, ali su taj duel riješili u svoju korist nakon produžetaka.

Hoffenheim je došao do vodstva u 16. minuti susreta. Prednost domaćim donio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić. Korner je izveo Dennis Geiger, a Bičakčić je šutirao glavom i prevario je Manuela Neuera. Pokušao je Alphonso Davies spriječiti pogodak, ali nije uspio i domaćin je došao do vodstva.

Samo osam minuta kasnije bilo je 2:0 za domaće. Sam je pred Neuera izašao Munas Dabbur, lijepo je prebacio jednog od najboljih golmana svijeta, a defanzivci Bayerna nisu uspjeli izbiti loptu prije nego što je ona prešla gol liniju.

U 38. minuti susreta nakon jednog duela sa Leroyem Saneom povrijedio se reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić i uz pomoć medicinskog osoblja Hoffenheima napustio je teren. Dok je Bičakčić ležao povrijeđen na terenu Bayern je postigao pogodak. Fantastično je šutirao Joshua Kimmich, a Oliver Baumann nije imao nikakve šanse da zaustavi njegov udarac.

Hoffenheim je potvrdio pobjedu u drugom poluvremenu. Nakon asistencije Ihlasa Beboua Andrej Kramarić je u 77. minuti susreta povisio na 3:1, a reprezentativac Hrvatske s bijele točke u 92. minuti postavio je konačnih Hoffenheim - Bayern 4:1.

Tagovi: Andrej Kramarić, Hoffenheim, Joshua Kimmich, Bayern, Ermin Bičakčić
Borussia Dortmund uvjerljivo slavila u ruhrskom derbiju
DERBI
DORTMUND - U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 5. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na svom Signal Iduna Parku svladala Schalke u ruhrskom derbiju sa 3-0 (0-0).
Real nokautirao Barcelonu, fantastičan gol Modrića
EL CLASICO
BARCELONA - Ekipa Real Madrida pobijedila je Barcelonu na Nou Campu, u El Clasicu koji se igrao u okviru 7. kola španjolske La Lige, rezultatom 3:1.
Hat-trick Lewandowskog za pobjedu Bayerna
BUNDESLIGA
MUNCHEN - Njemački i europski nogometni prvak Bayern u subotu je ostvario svoju četvrtu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige, tako što je u Muenchenu svladao Eintracht sa 5-0 (2-0) uz tri pogotka svog najboljeg strijelca i igrača Poljaka Roberta Lewandowskog.
Ana Konjuh i Borna Gojo bez finala
ZAGREB - Hrvatska Fed Cup reprezentativka Ana Konjuh i Davis Cup reprezentativac Borna Gojo nisu se uspjeli plasirati u finala ITF turnira za tenisačice u francuskom Reimsu (25.000 USD), odnosno ATP Challengera za tenisače u Istanbulu (104.160 USD).
Vaterpolo: Odgođen HEP Kup
VIRUS
ZAGREB - Hrvatski vaterpolski savez (GVS) odgodio je održavanje međudržavnog turnira HEP Kup, koji se od 26. do 28. listopada u Zagrebu trebao igrati u Zagrebu, zbog zaraze koronavirusa.