Lazio slavio u Bergamu i skočio na treće mjesto

ITALIJA
Objavljeno: 23.10.2022 / 20:36
RIM - Nogometaši Lazija pobijedili su na gostovanju Atalantu sa 2-0 u susretu 11. kola talijanskog prvenstva probivši se na treće mjesto ljestvice.

Pobjedu gostima donijeli su Mattia Zaccagni (10) i Felipe Andersen (52). Atalanta je u posljednjim trenucima susreta ostala s igračam manje nakon što je isključen Luis Muriel.

Za Atalantu je prvo poluvrijeme igrao Mario Pašalić, dok je u suparničkim redovima od 70. minuta zaigrao Toma Bašić.

U prvom nedjeljnom susretu Torino je gostima sa 2-1 svladao Udinese.

Povela je momčad hrvatskog trenera Ivana Jurića u 14. minuti pogotkom Aina nakon sjajnog prodora Nikole Vlašića. Domaća momčad dolazi do izjednačenja 12 minuta kasnije kada mrežu Torina pogađa Deulofeu. Pobjednički pogodak za Torino u 69. minuti postigao je Pellegri. Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odigrao je cijeli susret za Torino.

Bologna je pobijedila Lecce sa 2-0, a golove za domaćine zabili su Marko Arnautović (13-11m) i Lewis Ferguson (35).

Nikola Moro nije nastupio za Bolognu, dok je Marin Pongračić odigrao cijeli susret za Lecce. Kristijan Bostrović nije nastupio za goste.

Večeras se još sastaju Roma - Napoli, a u ponedjeljak Cremonese - Sampdoria.

Na ljestvici vodi Napoli sa 26 bodova, koliko ima i Milan. međutim, Napoli ima susret manje. Slijede Lazio i Atalanta sa po 24 boda.

REZULTATI:
Udinese - Torino 1-2 (Deulofeu 26 / Aina 14, Pellegri 69)
Bologna - Lecce 2-0 (Arnautović 13-11m, Ferguson 34)
Atalanta - Lazio 0-2 (Zaccagni 10, Andersen 52)
Roma - Napoli (20.45)
U ponedjeljak:
Cremonese - Sampdoria
U subotu:
Fiorentina - Inter 3-4 (Arthur Cabral 33-11m, Ikone 60, Jović 90 / Barella 2, Martinez 15, 73-11m, Hitarjan 90+5)
Milan - Monza 4-1 (Diaz 16, 41, Origi 65, Rafael Leao 84 / Ranocchia 70)
Salernitana - Spezia 1-0 (Mazzocchi 48)
U petak:
Juvetnus - Empoli 4-0 (Kean 8, McKennie 55, Rabiot 82, 90+4)