Leipzig nokautirao PSG, sramota Manchestera u Turskoj

Objavljeno: 04.11.2020 / 23:09
ZAGREB - Susretima u grupama E, F, G i H kompletirano je treće kolo Lige prvaka. Favoriti su većinom opravdali očekivanja i zabilježili su sigurne pobjede.

Barcelona je u grupi G dočekala desetkovani Dinamo Kijev i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Messi u 5. i Gerard Pique u 65. minuti su pogodili za 2:0, a konačnih 2:1 je postavio Maksim Cigankov u 75. minuti susreta. Miralem Pjanić je počeo susret u redovima Barce i napustio je igru u 60. minuti.

Juventus je u ovoj grupi rezultatom 4:1 u gostima savladao Ferencvaroš zahvaljujući po dva pogotka Alvara Morate i Paula Dybale, dok je počasni pogodak za domaću ekipu postigao Franck Boli u 90. minuti. Adnan Kovačević je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

U grupi E Chelsea je savladao Rennes sa 3:0 pogocima dvostrukog strijelca Time Wernera i Tammyja Abrahama, a Sevilla nakon preokreta Krasnodar rezultatom 3:2.

Borussia Dortmund je upisala rutinsku pobjedu u gostima kod Club Bruggea sa 3:0, dok je u zanimljivom duelu Leipzig savladao oslabljeni PSG sa 2:1 nakon preokreta. PSG je poveo golom Angela Di Marije u 6. minuti, a Argentinac je u 16. minuti promašio penal.

Leipzig se vratio preko Nkunkua u 42. minuti, a potpuni preokret domaćinima donio je Emil Forsberg iz penala u 57. minuti. PSG je susret završio s desetoricom nakon što je u 69. minuti Gueye dobio drugi žuti karton.

Ranije danas Bašakšehir je savladao Manchester United (2:1), dok su Zenit i Lazio remizirali rezultatom 1:1

Poraz u Turskoj i komični golovi koje je United primio samo su potaknuli sve glasnije špekulacije da bi Ole Gunnar Solskjaer trebao otići iz kluba.

United od 1972. ovako loše nije ušao u sezonu, u Premiershipu je tek 15., a nakon debakla u Istanbulu norveški trener odbio je komentirati nagađanja o svojoj budućnosti na Old Traffordu.

"Odbijam komentirati takva pitanja. Sezona je tek na početku i ima se još puno igrati, a svatko ima pravo na svoje mišljenje. Moram ostati jak. Zaposlenik sam Uniteda i moj je posao da sa svojim pomoćnicima napravim najbolje što mogu za dobrobit kluba'', kazao je Norvežanin.

Tagovi: RB Leipzig, Paris SG; Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, Emil Forsberg, Lionel Messi, Miralem Pjanić
Slovenci se žalili IHF-u zbog trovanja hranom
TROVANJE
KAIRO - Organizatori Svjetskog prvenstva u Egiptu suočavali su se s kritikama od početka natjecanja, no situacija se pogoršala dolaskom reprezentacija u Kairo.
Dardai preuzeo berlinsku Herthu
BERLIN - Mađar Pal Dardai preuzeo je vođenje prve momčadi njemačkog prvoligaša Herthe do lipnja 2022. godine, objavljeno je na službenim stranicama kluba iz Berlina.
Ramos dobio bogatu ponudu
PARIZ - Onda Cero javlja da je Ramos dobio ponudu PSG-a te da je spreman potpisati za francuskog prvaka.
Frank Lampard više nije trener Chelsea
SMJENA
LONDON - Engleski prvoligaš Chelsea otpustio je u ponedjeljak trenera Franka Lamparda nakon pet poraza u osam ligaških utakmica, objavio je londonski klub na službenim stranicama.
Veznjak Reala Odegaard trebao bi otići na posudbu u Arsenal
POSUDBA
MADRID - Norveški veznjak Martin Odegaard (22), koji u Real Madridu ima skromnu minutažu, trebao bi otići na posudbu u Arsenal do kraja sezone, objavili su britanski mediji.