Leipzig slavio protiv Kölna, Olmo strijelac

BUNDESLIGA
Objavljeno: 01.06.2020 / 23:06

BERLIN - U zadnjoj utakmici 29.kola njemačkog prvenstva Leipzig je na gostovanju kod Kölna slavio 4-2, a zadnji gol za pobjedničku momčad zabio je bivši igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

Poveli su domaćini u sedmoj minuti golom Jhona Cordobe, no u 20. minuti Patrik Schick zabija izjednačujući gol za Leipzig. Christopher Nkunku povećava vodstvo Leipziga u 38. minuti na 2-1, a u drugom poluvremenu u 50. minuti Timo Werner podiže na 3-1 za Leipzig. Anthony Modeste smanjuje na 3-2 pogotkom u 55. minuti, ali onda dvije minute kasnije Olmo zabija svoj prvi gol u Bundesligi za konačan rezultat 4-2. Olmo je igrao do 78. minute.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Leipzig se vratio na treće mjesto na ljestvici sa 58 bodova, dva manje od drugoplasirane Borussije Dortmund i dva više od Borussije Mönchengladbach i Bayer Leverkusena koji su na četvrtom i petom mjestu. Koeln je nastavio niz slabih rezultata i nakon 15. poraza zauzima 11. mjesto sa 34 boda.

REZULTATI 29. KOLA,
Petak:
Freiburg - Bayer L. 0-1 (Havertz 54)
Subota:
Bayern - Fortuna 5-0 (Jorgensen 15-ag, Pavard 29, Lewandowski 43, 50, Davies 52)
Hertha - Augsburg 2-0 (Dilrosun 23, Piatek 90+3)
Mainz - Hoffenheim 0-1 (Bebou 43)
Schalke - Werder 0-1 (Bittencourt 32)
Wolfsburg - Eintracht 1-2 (Mbabu 58 / An. Silva 27-11m, Kamada 85)
Nedjelja:
Borussia M. - Union B. 4-1 (Neuhaus 17, Thuram 41, 60, Plea 81 / Andersson 50)
Paderborn - Borussia D. 1-6 (Huenemeier 72-11m / Hazard 54, Sancho 57, 74, 90+1, Hakimi 85, Schmelzer 89)
Ponedjeljak:
Koeln - RB Leipzig 2-4 ( Córdoba (7), Modeste (55)/ Schick (20), Nkunku (38), Werner (50), Olmo (57))

Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.