Lewis Hamilton na Silverstoneu ostvario 80. pobjedu u karijeri

FORMULA 1
Objavljeno: 14.07.2019 / 18:53
SILVERSTONE - Aktualni svjetski prvak u formuli 1, Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) pobjednik je utrke za Veliku nagradu Velike Britanije vožene na stazi Silverstone.

Hamilton je do svoje 80. pobjede u karijeri, a rekordne šeste na domaćoj utrci stigao sa 24.928 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog momčadskog kolege Finca Valtterija Bottasa (Mercedes), koji je krenuo s prve pozicije, dok je treće mjesto zauzeo Monežanin Charles Leclerc (Ferrari) sa 30.117 sekundi iza Hamiltona.

Dosada je Hamilton dijelio rekord sa Škotom Jimom Clarkom i Francuzom Alainom Prostom koji su po pet puta slavili u Velikoj Britaniji.

Za Hamiltona je ovo sedma ovosezonska pobjeda u deset utrka te sada u ukupnom redoslijedu ima 223 boda, 39 više od drugog Bottasa, dok je treći Nizozemac Max Verstappen (Red Bull Honda) sa 136 bodova.

Sljedeća utrka vozit će se za dva tjedna za VN Njemačke.

Tagovi: Lewis Hamilton, Silverstone
Tonči Stipanović osvojio srebro
USPJESI
TOKIO - Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović (35) osvojio je srebrno odličje u klasi Laser na olimpijskoj regati u Enoshimi.
Mektić, Pavić i Čilić vratili se s medaljama u Hrvatsku
POVRATAK
ZAGREB - U subotu kasno navečer u Zagreb su se vratili i trojica hrvatskih tenisača, osvajači olimpijskih odličja na Igrama u Tokiju - pobjednici Nikola Mektić i Mate Pavić te Marin Čilić koji je s Ivanom Dodigom osvojio srebro u povijesnom finalu dva hrvatska para.
Zdravstveno stanje trenera Čuste nepromijenjeno, dolaze u posjetu supruga i kćer
U TEŠKOM STANJU
ZAGREB - Seni Čusti je pozlilo u autobusu 22. srpnja prilikom povratka s treninga hrvatskih strijelaca te je otpremljen u tokijsku bolnicu Showa University Toyosu, gdje se i sada nalazi.
Belinda Benčič zlatna u tenisu
TOKIO - Švicarska tenisačica Belinda Benčič (24) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u Tokiju, ona je u finalu nakon dva i pol sata svladala Čehinju Marketu Vondroušovu (22) sa 7-5, 2-6, 6-3.
Španjolska u polufinalu, Olmo jedan od junaka
NOGOMET
TOKIO - U polufinalu turnira nogometaša na Olimpijskim igrama u Tokiju igrat će Japan - Španjolska i Brazil - Meksiko.