Ligue 1: Nova pobjeda Igora Tudora i Marseillea

FRANCUSKA
Objavljeno: 02.01.2023 / 22:10
MONTPELLIER - Nastavljen je pozitivan niz nogometaša Marseillea u domaćem prvenstvu, u gostujućem susretu 17. kola Ligue 1 sastav Igora Tudora pobijedio je Montpellier 2-1.

Bila je to četvrta prvenstvena pobjeda Marseillea u nizu. Prije Montpelliera sastav Igora Tudora je slavio protiv Lyona, Monaca i Toulousea.

U ovom dvoboju svi su pogoci postignuti u drugom poluvremenu, a Marseille je poveo 2-0 nakon što su suparničku mrežu pogađali Nuno Tavares u 47., dok je u 61. minuti Esteve dao autogol.

Stvari su se za Marseille zakomplicirale u završnici i to nakon što je strijelac Nuno Tavares isključen u 87. minuti. No, domaći sastav je do kraja tek došao do počasnog pogotka. U 91. minuti je Savanier realizirao udarac s bijele točke za konačnih 2-1 gostiju.

Marseille je ostao treći, s četiri boda iza drugoplasiranog Lensa. PSG za osam bodova bježi Marseilleu.

Ligue 1, 17. kolo:

Montpellier - Marseille 1-2 (Savanier 90+1-11m / Nuno Tavares 47, Esteve 61-ag)

Strasbourg - Troyes 2-3 (Diallo 41, Doukoure 54 / Ripart 16, Rony Lopes 20, Chavalerin 78)

Lille - Reims 1-1 (David 32 / Cajuste 79)

Rennes - Nica (21 sat)

Nedjelja:

Monaco - Brest 1-0 (Golovin 54)

Angers - Lorient 1-2 (Sima 10 / Sima 79-ag, Le Fee 88)

Nantes - Auxerre 1-0 (Coco 74)

Toulouse - Ajaccio 2-0 (Rafael Ratao 46, Dejaegere 62)

Lyon - Clermont 0-1 (Cham 87-11m)

Lens - PSG 3-1 (Frankowski 5, Openda 28, Claude-Maurice 47 / Ekitike 8)

ODUSTAJANJE
LIVERPOOL - Čelnici Liverpoola su izgubili strpljenje i odlučili su dići ruke od Xabija Alonsa, te je sada sigurno da španjolski stručnjak neće naslijediti Jürgena Kloppa na klupi Redsa.
Kukoč: Igrači su danas razmaženi
DIJAGNOZA
BEOGRAD - Toni Kukoč, specijalni gost Sport Kluba, pratio je uzbudljivu utakmicu u "Areni" koju je Partizan na kraju izgubio od Olympiacosa, ali i nasmijao izjavom o potencijalnom trenerskom angažmanu Željka Obradovića u NBA ligi.
Đoković o raskidu s Ivaniševićem: Došlo je do zasićenja