Manchester City korak od naslova

PREMIERSHIP
Objavljeno: 01.05.2021 / 17:20
LONDON - Nogometaši Manchester City stigli su na korak do osiguranja naslova prvaka Engleske 2-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv Crystal Palacea u susretu 34. kola.

City je pitanje pobjendika na Selhurst Parku riješio u razmaku od manje od dvije minute početkom drugog poluvremena. Prvo je Aguero sjajno primio loptu u kaznenom prostoru domaćih te snažnim udarcem pogodio sam gornji desni kut nemoćnog Guaite za 1-0 u 57. minuti, da bi minutu i pol kasnije Fwerran Torres preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora povisio na 2-0.

City sada ima 80 bodova, 13 više od drugog gradskog rivala Manchester Uniteda te bi i teoretski mogao osigurati sedmi naslov prvaka u klupskoj povijesti već u nedjelju ukoliko United izgubi na svom Old Traffordu od Liverpoola.