Manchester City pobijedio Aston Villu i preuzeo vrh Premiershipa

NA VRHU
Objavljeno: 20.01.2021 / 22:14
Autor: SEEbiz / Index.hr
MANCHESTER - Manchester City je na domaćem terenu u zaostaloj utakmici 1. kola Premiershipa pobijedio Aston Villu s 2:0. Golove za pobjedu Cityja postigli su Bernardo Silva (79') i Gündogan (89', penal).

City je sada prvi na tablici i tamo će ostati ako Manchester United večeras u gostima ne pobijedi Fulham. Villa je na 11. mjestu, ali ima barem dvije utakmice manje od skoro svih rivala na tablici.

City je dominirao od početka do kraja utakmice. Ogroman promašaj imao je Bernardo Silva već u četvrtoj minuti kada je s oko tri metra udaljenosti njegov udarac obranio golman Martinez. Villa je prijetila iz kontranapada, a u 10. minuti mogla je do pogotka da Barkley nije pogriješio u dodavanju u ključnom trenutku.

City dominirao od početka do kraja, ali i Villa je opasno prijetila
Nakon toga je City imao nekoliko opasnih napada, ali nije uspio pronaći put do gola. To mu se moglo osvetiti u 35. minuti kada je Ederson obranio udarac Grealisha.

Prvu veću šansu u drugom poluvremenu imala je Villa nakon što je u 52. minuti Traoreov udarac obranio Ederson.

Dvije minute kasnije Cancelo je na drugoj strani pogodio prečku.

Iako je City nastavio dominirati, Villa je u 67. minuti mogla do pogotka kada je bila velika gužva ispred domaćeg gola, ali se Traore nije najbolje snašao.

City je do pogotka stigao u 79. minuti kada je Bernardo Silva postigao lijep pogodak.

Dvije minute kasnije trener Ville Dean Smith dobio je crveni karton jer se žalio na Cityjev pogodak smatrajući da je postignut nakon ofsajda.

Konačnih 2:0 postavio je Gündogan golom iz penala u 89. minuti.

Tagovi: Manchester City, Aston Villa, Bernardo Silva, Ilkay Gundogan
Preminuo legendarni košarkaški menadžer Luciano Capicchioni
IN MEMORIAM
RIM - Pionir košarkaških agenata u Europi, Luciano Capicchioni umro je u 75. godini.
Kovač kroz suze o Kranjčaru: Bio je prije svega divna osoba
U SUZAMA
MONTE CARLO - Niko Kovač održao je press konferenciju uoči sutrašnjeg gostovanja njegovog Monaca kod Strasbourga u 28. kolu francuskog nogometnog prvenstva.
Mršiću se pogoršalo zdravstveno stanje
PROBLEMI
ZADAR - Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije i trener Zadra Veljko Mršić zbog pogoršanog će zdravstvenog stanja propustiti utakmicu protiv Šibenke, potvrdio je njegov klub.
UEFA se drži svog plana za EURO, unatoč Johnsonovoj ponudi
EURO
BERN - Europska nogometna federacija (UEFA) uvjerena je kako neće morati prihvatiti ponudu britanskog premijer Borisa Johnsona da se nadolazeći EURO održi u Velikoj Britaniji, inzistirajući na planu održavanja turnira u 12 zemalja kao što je to i ranije planirano.
Bartomeu optužen za korupciju, pušten na uvjetnu slobodu
OPTUŽNICA
BARCELONA - Donedavni predsjednik Barcelone Josep Maria Bartomeu te predstojnik njegova kabineta Jaume Masferrer pušteni su u utorak na uvjetnu slobodu nakon što su izašli pred istražnu sutkinju zbog sumnje za nanošenje financijske štete klubu prilikom sklapanja ugovora s kompanijom za praćenje društvenih mreža.