Medvjedev pobijedio Đokovića i osvojio US Open

SENZACIJA
Objavljeno: 13.09.2021 / 07:22
NEW YORK - Ruski tenisač Danil Medvjedev pobjednik je posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena nakon što je u finalu sjajnom igrom porazio prvog tenisača svijeta Srbina Novaka Đokovića sa 6-4, 6-4, 6-4.

Medvjedev je odigrao fantastično finale i nakon dva sata i 17 minute igre pobijedio je Đokovića osvojivši svoj prvi Grand Slam naslov u karijeri nakon što je prva dva finala izgubio. Na US Openu 2019. od Rafaela Nadala, a ove godine na Australian Openu od Đokoviću.

Medvjedev je tako postao tek treći Rus, nakon Jevgenija Kafeljnikova i Marata Safina, osvajač Grand Slam trofeja.

Najbolji svjetski tenisač je u svom 31. Grand Slam finalu lovio 21. titulu čime bi se odvojio od Rafaela Nadala i Rogera Federera koji imaju po dvadeset Grand Slam titula. No, nije uspio.

Đoković je lovio i kalendarski Grand Slama nakon što je ove godine osvojio i Australian Open, Roland Garros, te Wimbledon. Posljednji kojem je to uspjelo bio je Rod Laver još 1969. godine.

Za Đokovića je ovo bilo deveto finale US Opena, a ostao je na tri titule osvojene u New Yorku (2011, 2015, 2018).

Medvjedev je sjajno ušao u meč i već u prvom gemu je napravio break. Kod 2-0 je imao još dvije break lopte za "dvostruki break", no Đoković se izvukao. Rus je u nastavku seta odlično igrao na svoj servis i obranio je prednost osvojivši set za 37 minuta rezultatom 6-4.

U drugom setu prvi je priliku imao Đoković koji je pri vodstvu 1-0 imao tri lopte za break, a kod 2-1 još dvije. Niti jednu nije iskoristio, no već u idućem gemu je izgubio servis. Rus je poveo 3-2 i potom obranio prednost za 2-0 u setovima.

U trećem setu Medvjedev je poveo 4-0 uz dva oduzeta servisa. Kod 5-2 je servirao za meč, no izgubio je servis i srpski tenisač je potom smanjio na 4-5. Drugu priliku Rus nije propustio i treći set je također dobio rezultatom 6-4 ostvarivši najveći uspjeh u karijeri.

Bio je to njihov deveti međusobni susret i četvrta pobjeda 25-godišnjeg Rusa. Ove godine su igrali samo jednom i to u finalu Australian Opena. Slavio je Đoković 7-5, 6-2, 6-2.

Tagovi: Daniil Medvjedev. Novak Đoković, US Open
Atletico Madrid odbio Ronalda zbog straha od navijača
OTKRIĆA
MADRID - Španjolski nogometni prvak Atletico Madrid imao je priliku ovoga ljeta angažirati Cristiana Ronalda, međutim "Colchonerosi" su odustali od transfera zbog straha od reakcije svojih navijača.
Novi problemi za Joška Gvardiola
DALIĆ NA MUKAMA
ZAGREB - Hrvatski izbornik Zlatko Dalić na velikim je mukama, jer su četvorica braniča s popisa za kvalifikacijske utakmice u listopadu ozlijeđeni.
Messi zbog ozljede propušta utakmicu protiv Metza
OZLJEDA
PARIZ - Argentinska nogometna zvijezda Lionel Messi propušta utakmicu sedmog kola francuskog prvenstva protiv Metza zbog lakše ozljede noge, objavio je njegov klub PSG u utorak.
Conti zamijenio Petrovića na klupi Brazila
RIO DE JANEIRO - Hrvatski košarkaški trener Aleksandar Petrović više nije izbornik Brazila, a na klupi će ga zamijeniti 41-godišnji Gustavo Conti, aktualni trener tamošnjeg kluba Flamengo, priopćio je u utorak Brazilski košarkaški savez.
FIBA: Šest država kandidira se za domaćina Eurobasketa 2025.
KANDIDATURA
MUENCHEN - Šest europskih država Cipar, Finska, Mađarska, Latvija, Rusija i Ukrajina podnijele su zajedničku kandidaturu za domaćinstvo EuroBasketa 2025., objavlejno je u utorak na FIBA-inim stranicama.