Mektić i Pavić u dva seta slomili Brazilce Mela i Demolinera

UVJERLJIVO
Objavljeno: 24.07.2021 / 13:32
TOKIO - Prvi nositelji olimpijskog turnira muških teniskih parova, Nikola Mektić i Mate Pavić, trebali su jedan sat i 37 minuta za pobjedu 7-6 (6), 6-4 nad Brazilcima Marcelom Melom i Marcelom Demolinerom, što je hrvatskom paru donijelo plasman u drugo kolo.

Mektić i Pavić su naišli na tvrde suparnike, a jedan od ključnih trenutaka meča bio je 'tie-break' prvog seta u kojem su Brazilci poveli 5-0, ali su wimbledonski pobjednici osvojili osam od sljedećih devet poena i tako došli do prvog seta.

U drugoj dionici su Mektić i Pavić dvaput morali spašavati svoje servise, u trećem i devetom gemu, u kojima su brazilski tenisači propuštali po dvije prilike za 'break'.

Ono što nije pošlo za rukom Melu i Demolineru, napravili su hrvatski tenisači, kad su Brazilci servirali za ostanak u meču. Mektić i Pavić su došli do jedinog 'breaka' u meču iskoristivši drugu priliku za pobjedu i plasman u 2. kolo.

Tamo čekaju pobjednike talijansko - španjolskog dvoboja u kojem će Lorenzo Musetti i Lorenzo Sonego igrati protiv Pabla Andujara i Roberta Carballesa Baene.

U nedjelju će na teren Ivan Dodig i Marin Čilić, a njih u prvom kolu čekaju domaći predstavnici Taro Daniel i Yoshihito Nishioka.

U tom dijelu ždrijeba dogodilo se prvo veliko iznenađenje. Britanci Andy Murray i Joe Salisbury svladali su druge nositelje, Francuze Nicolasa Mahuta i Pierre-Huguesa Herberta, sa 6-3, 6-2.

Tagovi: Nikola Mektić, Mate Pavić
Povratak Klaya Thompsona možda tek tijekom 2022.
SAN FRANCISCO - Premda se nagađalo da bi Klay Thompson mogao biti spreman za povratak na košarkaške parkete već početkom nove NBA sezone, to se neće dogoditi.
Bale zbog ozljede odgađa reprezentativni jubilej
OZLJEDA
CARDIFF - Idući kvalifikacijski mini-ciklus za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. godine zbog ozljede će propustiti Gareth Bale.
Umro drugi najbolji strijelac u povijesti Liverpoola
IN MEMORIAM
LIVERPOOL - Bivši engleski nogometni reprezentativac, koji je s Engleskom osvojio naslov svjetskog prvaka, Roger Hunt umro je u 83. godini nakon duge bolesti, objavio je u utorak njegov klub Liverpool.
Svetislav Pešić novi košarkaški izbornik Srbije
BEOGRAD - Kao što se i najavljivalo novi izbornik košarkaške reprezentacije Srbije je iskusni 72-godišnji trener Svetislav Pešić. To je u utorak objavio Košarkaški savez Srbije.
Ibrahimović ponovno pozvan u švedsku reprezentaciju
POZIV
STOCKHOLM - Švedski napadač Zlatan Ibrahimović ponovno je pozvan u švedsku reprezentaciju za kvalifikacijske utakmice za SP 2022. protiv Kosova i Grčke unatoč zabrinutosti zbog njegove ozljede koljena zbog koje je propustio Euro.