Messi postavio dva MLS rekorda u velikoj pobjedi Miamija

REKORDI
Objavljeno: 05.05.2024 / 10:22
MIAMI - Argentinska nogometna zvijezda Lionel Messi nastavlja blistati u MLS ligi u Sjedinjenim Državama. Imao je ruku u svim golovima Inter Miamija protiv New York Red Bullsa u pobjedi 6-2, postavljajući pritom dva rekorda lige.

Nikad prije igrač MLS-a nije postigao šest golova za svoju momčad u nizu. Messi je skupio pet asistencija u utakmici, više u jednoj utakmici nego bilo koji igrač prije njega, prema statistici MLS-a. 36-godišnjak je također sam zabio gol na stadionu Chase.

Ostale golove za Miami postigli su Urugvajac Luis Suarez koji je postigao hat trick, te dva Paragvajac Matias Rojas. New York je na poluvremenu vodio 1:0.

Messi i suigrači sve pogotke i asistencije upisali su u drugom poluvremenu na domaćem terenu pred oko 21.500 gledatelja. Ovom pobjedom Miami je produžio niz neporaženosti na šest utakmica i ostao na vrhu Istočne divizije.

Messi, koji je u travnju proglašen igračem mjeseca MLS-a, zabio je najmanje jedan gol u šest uzastopnih ligaških utakmica i ima ukupno deset golova i dvanaest asistencija u samo osam odigranih utakmica. Na ljestvici strijelaca vode Messi i Suarez s po deset golova.

Tagovi: messi, inter, miami
Sjajni Kramarić hat-trickom potopio Bayern
BUNDESLIGA
HOFFENHEIM - Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić briljirao je u utakmici Hoffenheima protiv Bayerna u zadnjem kolu ovosezonskog izdanja Bundeslige. Kramarić je najprije namjestio gol u osmoj minuti Maximilianu Baieru.
Stojković objavio popis za Europsko prvenstvo
POPIS
BEOGRAD - Srpski izbornik Dragan Stojković objavio je popis reprezentativaca koji konkuriraju za nastup na skorašnjem Europskom prvenstvu u Njemačkoj. Stojković je na popis uvrstio 35 nogometaša, što će reći da će do početka Eura morati otpisati njih devetoricu.
Dinamo angažira odvjetnike koji će se pozabaviti Vlatkom Peras
IZVRŠNI ODBOR
ZAGREB - U petak, 17. svibnja, održana je redovita, 6. sjednica Izvršnog odbora GNK Dinamo, a osnovne zaključke prenio je Sanjin Španović, predstojnik Ureda predsjednika kluba.
Đoković iznenadio odlukom uoči Roland Garrosa
PARIZ - Novak Đoković, potvrdio je da će nastupiti na ATP 250 turniru u Ženevi koji počinje u nedjelju.