Novi veliki kiks Tottenhama

PREMIERSHIP
Objavljeno: 04.04.2021 / 17:35
NEWCASTLE - U 30. kolu Premierlige Newcastle i Tottenham su odigrali 2:2. Domaćoj momčadi je to bitan bod u borbi za opstanak, a gosti su propustili priliku uskočiti u Top 4.

Newcastle je poveo u 28. minuti preko Joelintona, a onda je Kane između 30. i 35. minute postigao dva pogotka. Nakon toga obje momčadi imale su nekoliko sjajnih prilika, Kane je iz jednog kontranapada u 85. minuti zatresao vratnicu, a pola minute kasnije na drugoj strani je uslijedila kazna i Willock je pogodio za 2:2.

Tottenham je sada peti, a Newcastle je ostao na 17. mjestu.

U ranije odigranom susretu nogometaši Southamptona pobijedili su Burnley sa 3-2 premda su gosti nakon pola sata vodili sa 2-0.

Gosti su poveli golovima Chrisa Wooda (12-11m) i Mateja Vydre (28), no Southampton je uspio okrenuti rezultat s tri gola. Strijelci za preokret bili su Stuart Armstrong (31), Danny Ings (42) i Nathan Redmond (66).

Bila je to prva pobjeda "Svetaca" u posljednjih pet godina u kojoj su gubili s dva gola razlike.

Southampton je sada 13. na ljestvici sa 36 bodova, dok Burnley ima tri boda manje na 15. mjestu.

Na vrhu ljestvice je Manchester City sa 74 boda.

Tagovi: Tottenham, Jose Mourinho, Newcastle, Harry Kane
Neočekivani potez Novaka Đokovića
MADRID - Neočekivana vijest dolazi iz Madrida. Nakon poraza u Monte Carlu u polufinalu protiv Caspera Ruuda, odlučio je da neće igrati Mutua Madrid Open.
Bjelica: Incident sa Saneom pomogao je momčadi
STAVOVI
BERLIN - Trener Union Berlina Nenad Bjelica uoči okršaja s Bayernom u 30. kolu Bundeslige, govorio je između ostalog i o incidentu s Leroyem Saneom.
Olmo je blizu povratka u Barcelonu, to je dobra vijest za Dinamo
ZAGREB - Dani Olmo je blizu povratka u Barcelonu, deset godina nakon što je njenu akademiju La Masiju napustio kako bi otišao u Dinamo.
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.