Peta uzastopna pobjeda Intera

SERIE A
Objavljeno: 28.02.2021 / 17:21
MILANO - Lider talijanskog nogomentog prvenstva Inter pobijedio je Genou sa 3-0 u susretu 24. kola Serie A upisavši petu uzastopnu pobjedu.

Domaćin je poveo već nakon 32 sekunde golom Romelua Lukakua na asistenciju Lautara Martineza. Međutim, to nije i najbrži gol u povijesti Serie A. Rekord još uvijek drži napadač Milana Rafael Leao koji je u prosincu prošle godine u susretu protiv Sassuola zabio za 1-0 nakon 6.7 sekundi.

Inter je u 69. minuti povećao prednost preko Mattea Darmian na Lukakuovu asistenciju, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika otklonio je Alexis Sanchez pogodivši u 77. minuti za 3-0.

Ivan Perišić je igrao za Inter do 84. minute, a Marcelo Brozović do 76. minute. Marko Pjaca je igrao cijeli susret za goste, dok Milan Badelj nije ulazio u igru.

Atalanta je u Genovi svladala Sampdoriju sa 2-0 i bodovno se izjednačili s trećeplasiranim Juventusom.

Momčad iz Bergama povela je u 40. minuti golom Ruslana Malinovskog, a u 70. minuti konačan rezultat postavio je Robin Gosens.

Mario Pašalić je igrao do 59. minute, dok Boško Šutalo nije igrao za goste.

Inter je ovom pobjedom pobjegao Milanu na sedam bodova prednosti, no "Rossonere" večeras očekuje ogled protiv Rome.

Juventus na trećem mjestu ima 46 bodova, kao i Atalanta na četvrtoj poziciji.

REZULTATI:
Sampdoria - Atalanta 0-2 (Malinovski 40, Gosens 70)
Crotone - Cagliari 0-2 (Pavoletti 56, Pedro 59-11m)
Udinese - Fiorentina 1-0 (Nestorovski 86)
Inter - Genoa 3-0 (Lukaku 1, Darmian 69, Sanchez 77)
Napoli - Benevento (18.00)
Roma - Milan (20.45)

U subotu:
Spezia - Parma 2-2 (Gyasi 52, 72 / Karamoh 17, Hernani 25)
Bologna - Lazio 2-0 (Mbaye 19, Sansone 64)
Verona - Juventus 1-1 (Barak 77 / Cristiano Ronaldo 49)

20. Crotone 24 3 3 18 23-57 12

Tagovi: Inter, Romelu Lukaku, Alexis Sanchez, Lautaro Martinez, Ivan Perišić, Marcelo Brozović, Marko Pjaca
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
IZBORNIK
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MEDIJI
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.
Italija ima sigurnih pet klubova u Ligi prvaka
KOEFICIJENTI
ZAGREB - Nakon odigranih uzvratnih četvrtfinalnih utakmica nogometne Europske lige i Konferencijske lige postalo je i definitivno poznato da će iduće sezone u Ligi prvaka talijanski nogomet imati pet svojih predstavnika.