Pobjede Bayerna i Borussije Dortmund

BUNDESLIGA
Objavljeno: 22.10.2022 / 18:27
BERLIN - Nogometaši Bayerna i Borussije Dortmund ubilježili su pobjede u 11. kolu njemačke Bundeslige.

Minhenski Bayern pobijedio je Hoffenheim 2-0, a strijelci za prvake bili su Jamal Musijala u 18. i Eric Maxim Chupo-Moting u 38. minuti. Andrej Kramarić je ušao u 61. minuti za domaće, a Josip Stanišić je ostao na klupi.

Bayern je upisao šestu pobjedu u prvenstvu i zauzima drugo mjesto na tablici sa 22 boda, jednim manje i utakmicom više od prvoplasiranog Union Berlina. Hoffenheim je na šestom mjestu sa 17 bodova.

Borussia Dortmund je kod kuće pobijedila Stuttgart s 5-0, a golove za Borussiju postigli su Judd Bellingham u drugoj i 53., Niklas Sule u 13., Giovanni Reina u 44. i Yusuf Mukoko u 73. minuti. Za Stuttgart je Borna Sosa odigrao cijeli susret.

Borussia je šestom pobjedom u prvenstvu došla do 19 bodova i nalazi se na četvrtom mjestu.

Augsburg i Leipzig odigrali su u Augsburgu neriješeno 3-3, a domaći su do 73. minute vodili s 3-0 golovima Mergima Berishe iz jedanaesterca u 34. minuti, Ermedina Demirovića u 51. i Rubena Vargasa u 64. minuti. Za Leipzig je prvo smanjio Andre Silva u 73.minuti da bi u samoj završnici Christopher Nkunku (89) i Novoa Ramos (90) donijeli bod gostima. Joško Gvardiol je igrao cijeli susret za Leipzig.

Augsburg je deveti sa 16 bodova, a Leipzig 12. s bodom manje.

U ostalim susretima Bayer Leverkusen i Wolfsburg su u Leverkusenu odigrali neriješeno 2-2, a Josip Brekalo je ostao na klupi gostiju. Freiburg je na svom terenu svladao Werder Bremen 2-0.

Borussia Dortmund 5 Bellingham 2, 53, Süle 13, Reyna 44, Moukoko 72
Stuttgart 0

.................................................................
Bayer Leverkusen 2 Diaby 17, J. Frimpong 75
Wolfsburg 2 Andrich 28ag, Arnold 54pen
Freiburg 2 Kübler 56, Grifo 80pen
Werder Bremen 0

................................................................

4 Dortmund 11 6 1 4 18 14 19
.............................................
18 Bochum 10 1 1 8 9 27 4

Tagovi: Bayern, Borussia Dortmund, Andrej Kramarić, Jamal Musijala, Eric Maxim Chupo-Moting
Borna Sosa je zadnjeg dana prijelaznog roka odbio transfer u Englesku
OTKRIĆA
LONDON - Leeds United je posljednjih dana prijelaznog roka intenzivno radio na dovođenju Borne Sose iz Stuttgarta, objavio je u svojoj kolumni za Caught Offside renomirani njemački novinar Christian Falk. Ovaj posao se spominjao i tijekom prošlog ljetnog prijelaznog roka, ali sada je priča bila jako ozbiljna.
Vrlo dobra predstava Darija Šarića
NEW YORK - Dario Šarić odigrao je treću zaredom dvocifrenu utakmicu i bio među najboljima svog Phoenixa u pobjedi protiv Bostona rezultatom 94:106.
Mamić objavio kako se povlači iz borbe za vlast u Dinamu
POVLAČENJE
ZAGREB - Zdravko Mamić povlači se iz borbe za prevlast u Dinamu, objavio je Dnevnik Nove TV.
Perkovac: Imam ideju, znam kostur ekipe
NOVI IZBORNIK
ZAGRRB - "Najbolje smo rezultate imali kad je većina igrača dolazila iz Zagreba. Trenutno to nije moguće, ali ćemo raditi na tome."
Ćaleta-Car i Oršić završili u rezervnoj momčadi Southamptona
DEGRADIRANI
ZAGREB - Niti mjesec dana nakon što je Southampton Mislava Oršića kupio uz odštetu koja može iznositi i do 10-ak milijuna eura, donedavno najbolji igrač Dinama priključen je rezervnoj momčadi. I to dan prije ključne utakmice u Premiershipu.