Pobjede Milana i Intera, Leao ušao u povijest

SERIE A
Objavljeno: 20.12.2020 / 17:54
MILANO - U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na gostovanju pobijedio Sassuolo sa 2-1, a susret je obilježio Rafael Leao postigavši pogodak nakon svega šest sekundi igre što je najbrži gol u povijesti Serie A.

Gosti su krenuli s centra, Hakan Calhanoglu je uposlio Rafaela Leaoa koji je zabio za 1-0 nakon 6.7 sekundi.

Dosadašnji rekord držao je Paolo Poggi koji je u prosincu 2001. godine zabio gol za Piacenzu protiv Fiorentine nakon osam sekundi.

Alexis Saelemaekers je u 26. minuti doveo goste do 2-0, a konačnih 2-1 postavio je Domenico Berardi u 89. minuti. Ante Rebić nije nastupio za Milan.

Inter je identičnim rezultatom pobijedio Speziju. Za milanski sastav zabili su Achraf Hakimi (51) i Romelu Lukaku (71-11m), a za goste zabio je Roberto Piccoli (90+4).

Marcelo Brozović je igrao do 66. minute, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 80. minuti. Martin Erlić nije nastupio za goste.

Cagliari i Udinese su odigrali 1-1, a Marko Rog je igrao do 88. minute za domaći sastav.

Benevento je pobijedio Genou sa 2-0. Marko Pjaca je za goste igrao cijeli susret, dok Milan Badelj nije nastupio.

Večeras se još sastaju Atalanta - Roma, te Lazio - Napoli.

Na ljestvici vodi Milan sa 31 bodom ispred Intera koji ima bod manje. Juventus je treći sa 27 bodova.

Italija - 13. kolo
Torino - Bologna 1-1 (ned, 12.30)
Benevento - Genoa 2-0 (Insigne 57, Sau 89-11m)
Cagliari - Udinese 1-1 (Lykogiannis 27 / Lasagna 57)
Inter - Spezia 2-1 (Hakimi 51, Lukaku 71-11m / Piccoli 90+4)
Sassuolo - Milan 1-2 (Berardi 89 / Leao 1, Saelemaekers 26)
Atalanta - Roma (18.00)
Lazio - Napoli (20.45)

Odigrano u subotu:
Parma - Juventus 0-4 (Kulusevski 23, C. Ronaldo 26, 48, Morata 86)
Sampdoria - Crotone 3-1 (Damsgaard 26, Jankto 36, Quagliarella 65 / Simy 45+1-11m)
Fiorentina - Verona 1-1 (Vlahović 19-11m / Veloso 8-11m)

20. Crotone 13 1 3 9 11 28 6

Tagovi: AC Milan, Inter, Rafael Leao, Achraf Hakimi, Romelu Lukaku, Hakan Cahanoglu
Preminuo Ray Kennedy
IN MEMORIAM
LONDON - Jedan od najboljih engleskih nogometaša 70-tih i 80-tih godina prošlog soljeća, Ray Kennedy umro je u 70. godini, objavio je Liverpool.
Ne prestaju kritike na Messijevu pobjedu
KRITIKE
ZAGREB - Pobjeda Argentinca Lionela Messija u izboru France Footballa za najboljeg nogometaša svijeta u 2021. godini izazvala je val kritika novinara, nogometnih stručnjaka i igrača.
Bavarski premijer najavio ponovno zatvaranje stadiona
LOŠE VIJESTI
BERLIN - Premijer najveće njemačke savezne države Bavarske Markus Soeder kazao je kako bi se nogometne utakmice ponovno trebale početi igrati bez gledatelja na trivinama zbog porasta broja zaraženih koronavirusom uslijed četvrtog vala pandemije.
West Ham nudi 20 milijuna eura za Baselova napadača Cabrala
BASEL -Engleski West Ham želi se u zimskom prijelaznom roku pojačati brazilskim napadačem Basela Arthurom Cabralom (23), objavili su švicarski mediji.