Potop juniora Hajduka u finalu Lige prvaka

DEBAKL
Objavljeno: 24.04.2023 / 19:53
Autor: SEEbiz / index.hr
ŽENEVA - Juniori Hajduka izgubili su u finalu Lige prvaka mladih od nizozemskog AZ Alkmaara 5:0. Po dva pogotka za Alkmaar su zabili Poku i Meerdink, a jedan je zabio Addai.

Povijesni je ovo uspjeh za hrvatski nogomet jer nijedna naša momčad mlađe kategorije u povijesti nije dogurala ovoliko daleko u Europi.

Trener juniora Hajduka Marijan Budimir imao je na raspolaganju najjaču momčad. Vratio mu se kapetan Marko Capan, kojeg je u utakmici protiv Milana mijenjao Noa Skoko. No, za razliku od utakmice protiv Milana, Hajduk je bio u podređenom položaju od samog početka. Alkmaar je dominirao posjedom i stvarao prilike.

Najopasniji je bio Addai, koji je u nekoliko navrata zaprijetio Buljanu, koji je braio sve pokušaje iz igre. Ključan trenutak prvog dijela bio je nesmotren prekršaj Luke Vuškovića, koji je u svom kaznenom prostoru srušio Pokua.

Napadaču AZ-a lopta je bježala izvan terena i nije bio opasan po gol Hajduka, no Vušković ga je srušio i tako poklonio penal Nizozemcima. Addai je s bijele točke uspio svladati Buljana, koji je pogodio u koju će stranu lopta ići, no nije uspio obraniti. Alkmaar je zabio u zadnjoj minuti prvog poluvremena.

Tagovi: Hajduk, AZ Alkmaar, juniorska liga prvaka
Livaković pomogao Fenerbahčeu da s igračem manje dođe do pobjede kod Galatasaraya
TURSKA
ISTANBUL - Nogometaši Fenerbahčea produžili su nadu u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 37. kola turskog prvenstva u velikom derbiju na gostovanju pobijedili Galatasaray 1-0.
Manchester City četvrti put zaredom prvak Engleske
PREMIERSHIP
MANCHESTER - Manchester City obranio je naslov prvaka Engleske.
Martin Erlić se ozlijedio
PROBLEMI ZA DALIĆA
RIM - Cagliari je u nedjelju u utakmici 37. kola talijanskog prvenstva u gostima sa 2-0 svladao domaći Sassuolo, a Martin Erlić napustio je teren u 20. minuti zbog ozljede.
Šutalo zabio prvijenac za Ajax
NIZOZEMSKA
AMSTERDAM - U utakmici posljednjeg kola nizozemske Eredivisie Ajax je u gostima kod Vitessea, kluba koji je već ispao u niži rang, remizirao rezultatom 2:2.