IN MEMORIAM
Objavljeno: 26.03.2022 / 18:41
BEOGRAD - Legenda srpskog sporta, stonoteniser Milivoj Karakašević preminuo je u 74.godini života.

Karakašević je rođen u Zemunu 1948. godine, a upravo tu je i počeo da se bavi stonim tenisom sa samo 14 godina. U profesionalnoj karijeri branio je boje Zemuna i Mladosti iz Zemuna, a reprezentativac Jugoslavije je bio tokom 17 godina.

Za to vreme osvojio je šest medalja na Evropskim prvenstvima, od čega jednu zlatnu i dve srebrne. Na Svetskim šampionatima osvojio je jedno srebro i jednu bronzu, a na Mediteranskim igrama je osvojio tri medalje – po jedno zlato, srebro i bronzu.

Nakon završetka igračke karijere postao je selektor, a za vreme njegovog mandata jugoslovenski tim je osvojio sedam medalja sa najvećih takmičenja.

Dobitnik je nagrade za životno delo i doprinos razvoju sporta od strane Sportskog saveza Beograda.

Tagovi: Milivoj Karakašević
Ancelotti: Pep je džentlmen
POŠTOVANJE
MANCHESTER - Svi su nas otpisali, rekao je trener Real Madrida Carlo Ancelotti, ali Real nikad ne umire, poručio je talijanski stručnjak nakon izbacivanja Manchester Cityja.
Real nakon drame jedanaesteraca izbacio City
MADRID - Nogometaši Real Madrida u fantastičnom četvrtfinalu Lige prvaka izbacili su Manchester City s ukupnih 5:4, a raspletu su prethodili produžeci i penali.
Dinamo došao na samo dva boda od Rijeke
ZAGREB - Dinamo je u zaostaloj utakmici 5. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin 2:1.
Slavnić se naljutio na Acu Petrovića
LJUTNJA
ZAGREB - U čast Draženu Petroviću 5. rujna u Zagrebu bit će spektakl. U Areni će igrati reprezentacija Hrvatske i selekcija Eurolige.
Gundogan oštro kritizirao suigrače nakon ispadanja
KRITIKE
BARCELONA - Paris Saint-Germain zaustavio je Barcelonu u četvrtfinalu Lige prvaka.