RB Leipzig iskoristio poraz Bayerna

BUNDESLIGA
Objavljeno: 21.02.2021 / 17:51
BERLIN - Nogometaši RB Leipzga na gostovanju su pobijedili berlinsku Herthu sa 3-0 u susretu 22. kola Bundeslige, smanjivši zaostatak za vodećim Bayernom na dva boda minusa.

Leipzig je iskoristio subotnji poraz Bayerna u Frankfurtu i približio se Bavarcima na samo dva boda minusa.

Momčad Juliana Nagelsmanna nije dozvolila iznenađenje i u Berlinu je uvjerljivo slavila sa 3-0.

Gosti su poveli u 28. minuti golom Marcela Sabitzera na asistenciju Danija Olma. Na 2-0 je povisio Nordi Mukiele u 71. minuti, a priču je zaključio Villi Orban u 84. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Augsburg i Bayer Leverkusen su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Floriana Niederlechner, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade izjednačio je Edmond Tapsoba.

Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, sastaju se Hoffenheim - Werder.

Vodeći Bayern ima 49 bodova, RB Leipzig je drugi s dva boda manje, a zatim slijede Wolfsburg i Eintracht sa po 42 boda.

Augsburg - Bayer L. 1-1 ( Niederlechner 5, Tapsoba 90+4)
Hertha - RB Leipzig 0-3 (Sabitzer 28, Mukiele 71, Orban 84)
Kasnije:
Hoffenheim - Werder (ned, 18.00)

U subotu:
Schalke - Borussia D. 0-4 (Sancho 42, Haaland 45, 79, Guerreiro 60)
Borussia M. - Mainz 1-2 (Stindl 26 / Onisiwo 10, Stoger 86)
Eintracht - Bayern 2-1 (Kamada 12, Younes 31 / Lewandowski 53)
Koeln - Stuttgart 0-1 (Kalajdžić 49)
Freiburg - Union B. 0-1 (Promel 64)

U petak:
Arminia - Wolfsburg 0-3 (Steffen 29, 47, Arnold 54)

18. Schalke 22 1 6 15 15-56 9

Tagovi: RB Leipzig, Bayern, Dani Olmo,Nordi Mukiele, Villi Orban Marcel Sabitzer
Goran Tomić ostaje u Emiratima
ZAGREB - Hrvatski trener Goran Tomić (47) potpisao je novi, dvogodišnji ugovor s Al Bataehom, objavio je arapski klub. Tomić je u siječnju ove godine preuzeo momčad.
Barcelona će tužiti Španjolski nogometni savez, sud odlučuje o Yamalovom golu
TRAKAVICA
BARCELONA - Barcelona ne dopušta da se stiša bura nakon El Clasica u kojem je Real slavio 3:2.
Carlos Tevez završio u bolnici
BUENOS AIRES - Bivši argentinski nogometaš i sadašnji trener argentinskog kluba Independiente Carlos Tevez primljen je u utorak u bolnicu zbog jakih bolova u prsima.
Marca: Modrić želi ostati u Realu
MADRID - Luka Modrić ugovor s madridskim Realom ima do srpnja i još se ne zna u kojem klubu će 38-godišnji veznjak igrati sljedeće sezone. Marca, madridski list blizak Realu, tvrdi da Modrić ne želi promijeniti klub.
Dončić briljirao, Mavsi pobijedili Clipperse
LOS ANGELES - Dallas Mavericksi pobijedili su Clipperse 96-93 u drugoj utakmici doigravanja NBA lige u Los Angelesu, izjednačivši u seriji prvog kola na 1-1.