Real Madrid na Camp Nou porazio Barcelonu

EL CLASICO
Objavljeno: 24.10.2021 / 19:36
BARCELONA - U jednom od najvećih nogometnih derbija na svijetu Real Madrid je na Camp Nou pred 86.422 gledatelja pobijedio Barcelonu sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice španjolskog prvenstva.

Nakon što je lani slavio sa 3-1, "Kraljevski klub" je tek treći put u povijesti spojio dvije ligaške pobjede u Barcinom dvorištu nakon što mu je to uspjelo davne 1929. i 1930. godine, te 1963. i 1965.

Golove za Real zabili su David Alaba (32), Lucas Vazquez (90+4), dok je za Barcu zabio Sergio Aguero (90+7).

Zanimljiv je i podatak kako je Ronald Koeman postao tek drugi trener u povijesti koji je izgubio prva tri "El Clasica". Prije njega to je uspjelo i Patricku O'Connellu između 1935. i 1940. godine, također na klupi Barcelone.

Bio je to prvi "El Clasico" u posljednjih 18 godina bez Lionela Messija ili Cristiana Ronalda u sastavima Barce i Reala. Premda je Barcelona imala veći posjed lopte, te nešto više udaraca, Real je posve zasluženo slavio. Koliko je Barcelona bila nemoćna pokazuje i podatak kako je pogodak Sergia Aguera u sedmoj minuti nadoknade bio prvi udarac u okvir domaćeg sastava.

Nakon mirnog i opreznog otvaranja susreta, prvu veliku priliku na utakmici imao je domaćin. Sergino Dest se u 25. minuti našao sam ispred Thibauta Courtoisa, no Amerikanac je očajno pucao prebacivši cijeli gol.

Sedam minuta kasnije uzvratio je Real pogotkom. Bila je to brza kontra koju je u sjajan pogodak pretvorio David Alaba.

Barca se brzo mogla vratiti, u 35. minuti Pique je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, ali pored gola. U nastavku susreta Barcelona je pritiskala, ali bez pravih prilika, a Real je prijetio iz kontri. Jednu takvu gosti su iskoristili u četvrtoj minuti nadoknade zaključivši priču. Asensio je pucao, a Lucas Vazquez je pospremio odbijanac u gol. U posljednjim trenucima susreta rezultat je smanjio Sergio Aguero.

Luka Modrić je u svojoj 400. utakmici za "Kraljevski klub" odigrao svih 90 minuta.

U ranije igranom susretu Sevilla je pobijedila Levante sa 5-3 i barem privremeno preuzela vrh ljestvice španjolskog nogometnog prvenstva.

Andalužani su vodili sa 4-1, no Levante se pola sata prije kraja susreta približio na samo gol zaostatka. No, domaćin je vrlo brzo zabio i peti gol, a potom obranio prednost.

Za Sevillu su zabili Oliver Torres (8), Rafa Mir (24), Diego Carlos (38), Munil El Haddadi (50) i Fernando Reges (64), dok su za Levante strijelci bili Jose Luis Morales (34, 56) i Gonzalo Melero (62).

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nije nastupio za Sevillu.

Večeras se još sastaju Real Betis - Rayo Vallecano i Atlético Madrid - Real Sociedad.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 20 bodova, koliko imaju i Sevilla, te Real Sociedad, dok je Barca tek osam sa 15 bodova.

Tagovi: Real Madrid, La Liga, Barcelona, David Alaba, Luka Modrić, Sergio Aguero, Ivan Rakitić,Atletico Madrid, Sevilla
Kek objasnio situaciju oko dolaska na klupu Dinama
ZAGREB - Iako je Damir Krznar sa svojim Dinamom 'živi' na sve tri fronte (prvenstvo, Kup, Europa), nema dana da se ne spominje njegov otkaz, ali i sugerira kako će na klupu umjesto njega sjesti iskusni Slovenac, danas izbornik Dežele, Matjaž Kek.
Zubac odigrao još jednu odličnu utakmicu
LOS ANGELES - Hrvatski košarkaš Ivica Zubac ostvario je novi 'double-double' učinak u 107:96 domaćoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Detroit Pistonsa u NBA ligi, naš je centar za samo 21.57 minuta provedenih na parketu postigao deset koševa uz 13 skokova.
Haaland se nakon pet tjedana vraća na teren
POVRATAK
DORTMUND - Ponajbolji svjetski napadač, norveški nogometni reprezentativac Erling Haaland, spreman je za povratak na teren nakon što je izbivao pet tjedana zbog ozljede butnog mišića i bit će s momčadi Borussije Dortmund na gostovanju u Wolfsburgu, potvrdio je u petak trener drugoplasirane momčadi njemačke Bundeslige Marco Rose.
Hewitt: Preseljenje u Abu Dhabi bilo bi prodaja duše Davis Cupa
STAVOVI
TORINO - Hrvatska Davis Cup reprezentacija je posljednja koja je osvojila Davis Cup u nekadašnjem formatu po kojem je ovo natjecanje bilo poznato više od sto godina, da bi 2019. došlo do potpunog zaokreta koji u prvim godinama nije dao željene rezultate pa nije čudno što su kritičari učinjenih promjena vrlo glasni i uporni u svojim istupima.
Conte: U ovom trenutku Tottenham nije na visokoj razini
JASNA PORUKA
MARIBOR - Nogometaši Tottenhama doživjeli su u četvrtak u Mariboru šokantan poraz (2-1) na gostovanju kod slovenske Mure u 5. kolu grupne faze Konferencijske lige, nakon kojeg je novi trener Antonio Conte ustvrdio kako momčad u ovom trenutku nije na visokoj razini.