Real Sociedad i dalje na vrhu španjolske lige

LA LIGA
Objavljeno: 22.11.2020 / 19:26
MADRID - Nogometaši Real Sociedada upisali su šestu pobjedu u nizu u španjolskom prvenstvu nakon što su u nedjelju u gostima svladali Cadiz sa 1-0. Pogodak odluke pao je u 66. minuti kada je bivši igrač Manchester Uniteda Adnan Januzaj ubacio na drugu stativu gdje je bio švedski napadač Alexander Isak, koji glavom trese mrežu.

Tako vodeći Real Sociedad ponovno ima tri boda više od drugoplasiranog Atletica, koji je dan ranije u derbiju 10. kola u Madridu pobijedio Barcelonu s 1-0. No, Atletico ima dvije utakmice manje.

Real Sociedadu ide dobro i u Europskoj ligi, gdje se nalazi u skupini sa Rijekom. Na polovici natjecanja AZ Alkmaar, Napoli i Real Sociedad imaju po šest bodova, dok je Rijeka posljednja bez bodova, a u četvrtak se u 4. kolu sastaju AZ Alkmaar - Real Sociedad, te Napoli - Rijeka.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 10. kola španjolskog prvenstva nogometaši Eibara na svom su stadionu protiv Getafea odigrali 0-0. Hrvatski veznjak 20-godišnji Ante Palaversa, koji je na posudbi u Getafeu, opet je bio na klupi za pričuve. Ove sezone je u Primeri odigrao samo pet minuta.

U nedjelju se još sastaju Granada - Valladolid, te Alaves - Valencia.

Tagovi: Real Sociedad, Adnan Januzaj, La Liga, Alexander Isak
Maradona dobiva ulicu u Buenos Airesu
PRIZNANJA
BUENOS AIRES - Gradske vlasti Buenos Airesa predložile su da jedna od gradskih ulica dobije ime po argentinskoj nogometnoj legendi Diegu Armandu Maradoni.
Spektakularna utakmica u Münchenu, Bayern i Leipzig odigrali 3-3
DERBI
MUNCHEN - Bayern i RB Leipzig su podijelili bodove u derbiju 10. kola Bundeslige na Allianz Areni. Završilo je rezultatom 3:3, a domaći sastav je dva puta stizao vodstvo gostiju.
Modrić režirao pobjedu Reala u Sevilli
ARHITEKT IGRE
SEVILLA - Na teškom gostovanju momčad Zinedinea Zidanea autogolom Bona u 55. minuti došla je do bodova za okončavanje rezultatske krize, a najbolji na terenu prema španjolskim medijima bio je Luka Modrić.
Mamić: Ako izvučemo Zvezdu, tražit ću da mi u Srbiji garantiraju sigurnost, pa da odem na utakmicu
IDEJE
BEOGRAD - "Ne bih volio da se sretnemo u nokaut fazi jer želim da i oni i mi stignemo što dalje u Europskoj ligi."
Slot više nije trener AZ Alkmaara
OTKAZ
ALKMAAR - Nizozemski prvoligaš AZ Alkmaar otpustio je u subotu trenera Arnea Slota, iako je klub neporažen u nizozemskom prvenstvu i ima ozbiljne izglede da uđe u šesnaestinu finala Europa lige, nakon medijskih napisa da bi od sljedeće sezone mogao voditi Feyenoord.