Real u derbiju pobijedio Barcelonu

EL CLASICO
Objavljeno: 10.04.2021 / 23:10
MADRID - U velikom derbiju 30. kola Primere Real je Madridu pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2-1.

Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Real je poveo već u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2-0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

U 34. minuti Valverde je pogodio vratnicu, a katalonska momčad je bila sretna što je na odmor otišla sa samo dva gola zaostatka.

Barcelona se vratila u utakmicu u 60. minuti golom Oscara Mingueza koji je iskoristio ubačaj Jordija Albe. Barcelona se potom posve otvorila, a u 90. minuti Casemiro je dobio crveni karton.

Luka Modrić je odigrao cijeli derbi za Real.

Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom. Momčad Diega Simeonea ima bolju gol razliku, a i utakmicu manje u nedjelju protiv Betisa.

Tagovi: Real Madrid, Barcelona, Oscar Mingueza, Toni Kroos, Luka Modrić, Lionel Messi, Ronald Koeman, Zinedine Zidane, Ansu Fati, Sergio Ramos
Kukoč: Važnije mi je priznanje Splita nego Kuća slavnih
INTERVJU
INTERVJU - Svjedočio sam kako je Michael Jordan na svakom treningu davao sve od sebe, ne 100 posto, nego duplo. I kako je na treninzima nalazio nova rješenja, stalno je nastojao napredovati, u svakom detalju biti još bolji. Za mene je to bilo jako poticajno, kaže Kukoč.
Bogdanović upisao 18 poena za pobjedu i prvo mjesto na Zapadu
SACRAMENTO - Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je još jednu dobru utakmicu u pobjedi svog Utah Jazza 121-99 u gostima kod Sacramento Kingsa, a time je Utah potvrdio mjesto prvog nositelja u Zapadnoj konferenciji NBA lige.
Milan izgubio dva važna boda u borbi za Ligu prvaka
SERIE A
MILANO - Nogometaši Milana odigrali su 0-0 protiv Cagliarija u zadnjoj utakmici nedjeljnog programa 37. kola Serie A te si tako otežao poziciju u borbi za Ligu prvaka.
Atletico Madrid u ludoj završnici zadržao prvo mjesto
LA LIGA
MADRID - Uoči posljednjeg 38. kola u La Ligi na prvom je mjestu Atletico Madrid s 83 bodova, dok je Real Madrid drugi s dva boda manje. Barcelona je treća sa 76 bodova.
Borussia Dortmund osigurala Ligu prvaka
BUNDESLIGA
DORTMUND - U susretu 33. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Mainz sa 3-1 osiguravši plasman u Ligu prvaka.