Real u derbiju pobijedio Barcelonu

EL CLASICO
Objavljeno: 10.04.2021 / 23:10
MADRID - U velikom derbiju 30. kola Primere Real je Madridu pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2-1.

Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Real je poveo već u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2-0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

U 34. minuti Valverde je pogodio vratnicu, a katalonska momčad je bila sretna što je na odmor otišla sa samo dva gola zaostatka.

Barcelona se vratila u utakmicu u 60. minuti golom Oscara Mingueza koji je iskoristio ubačaj Jordija Albe. Barcelona se potom posve otvorila, a u 90. minuti Casemiro je dobio crveni karton.

Luka Modrić je odigrao cijeli derbi za Real.

Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom. Momčad Diega Simeonea ima bolju gol razliku, a i utakmicu manje u nedjelju protiv Betisa.

Tagovi: Real Madrid, Barcelona, Oscar Mingueza, Toni Kroos, Luka Modrić, Lionel Messi, Ronald Koeman, Zinedine Zidane, Ansu Fati, Sergio Ramos
Mektić i Pavić osvojili 14. zlato za Hrvatsku
OLIMPIJSKE IGRE

TOKIO - Tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su treću zlatnu medalju za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Tokiju, te ukupno 14. zlatno odličje na ljetnim igrama za Hrvatsku od samostalnosti.

Đoković poražen, u finalu Hačanov i Zverev
TOKIO - Nijemac Alexander Zverev i Rus Karen Hačanov izborili su plasman u finale turnira tenisača na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Stipanović kao treći u plovu za odličja
REGATA
ENOSHIMA - Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović kao treći se plasirao u plov za odličja klase Laser, dok su braća Šime i Mihovil Fantela trenutno na osmom mjestu klase 49er na olimpiskoj regati u japanskoj Enoshimi.
Zagreb: Prekrasan doček Matee Jelić i Tonija Kanaeta
DOČEK

ZAGREB - Osvajači olimpijskih medalja za Hrvatsku u taekwondou, zlatna Matea Jelić i brončani Toni Kanaet vratili su se iz Tokija. Doček im je priređen u zagrebačkoj zračnoj luci, odakle su se uputili za Split na novu proslavu.

SAD i Meksiko u finalu Gold Cupa
GOLD CUP
AUSTIN - Nogometne reprezentacije SAD i Meksika izborile su plasman u finale Gold Cupa, prvenstva zemalja Srednje i Sjeverne Amerike koje se održava u Sjedinjenim Državama.