Rennes srušio Lyon, Majer nastupio

FRANCUSKA
Objavljeno: 16.10.2022 / 18:19
PARIZ - U susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio Lyon sa 3-2, a za domaći sastav je od 56. minute igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Rennes i Lyon su odigrali sjajnu utakmicu na Roazhon Parku. Gosti su poveli, Rennes je potom okrenuo rezultat, da bi Lyon izjednačio na 2-2. Ipak, Rennes je trećim golom došao do tri boda i peta uzastopne pobjede u svim natjecanjima.

Gosti su poveli u 23. minuti golom Alexandrea Lacazettea. Izjednačio je Mmartin Terrier u 38. minuti, a Amine Gouiri je u 47. minuti okrenuo rezultat. Lacazette je u 72. minuti svojim drugim golom vratio sve na početak, no Terrier je pet minuta kasnije zabio za 3-2. Bio je to njegov drugi gol na utakmici, te sedmi ove sezone. Za Rennes je od 56. minute zaigrao Majer.

Nantes je protiv Bresta slavio preokretom sa 4-1.

Domaćin je mogao do prednosti u 12. minuti, no Ludovic Blas nije uspio realizirati kazneni udarac. Kazna je stigla šest minuta kasnije kada je Noah Fadiga doveo goste u vodstvo. Ipak, Nantes je do konca poluvremena okrenuo rezultat golovima Mosesa Simon (35-11m) i Ignatiusa Ganagao (36). U nastavku susreta Mostafa Mohamed (70) i Moussa Sissoko (88) su zabili još dva gola za domaći sastav.

Auxere - Nica i Troyes - Ajaccio su remiziraliu 1-1, dok je u prvom nedjeljnom susretu Toulouse kod kuće sa 3-2 pobijedio Angers.

Toulouse je poveo u desetoj minuti susreta pogotkom Dejaegerea, no u 33. je izjednačio Bentaleb. Sedam minuta kasnije na 2-1 za domaće s bijele točke podiže Van den Boomen, a treći gol za Toulouse u 67. minuti je zabio Spierings. Gosti su u posljednjim trenucima susreta smanjili na 3-2 u zahvaljujući pogotku Salame.

Kasnije se sastaju Monaco i Clermont, te u derbiju kola PSG i Marseille.

Na ljestvici vodi PSG sa 26 bodova, koliko ima i Lorinet, dok je Lens treći sa 24 boda. OM je četvrti sa 23 boda.

La Ligue, 11. kolo:
Auxerre - Nica 1-1 (Da Costa 42 / Delort 21)
Nantes - Brest 4-1 (Simon 35-11m, Ganago 36, Mohamed 70, Sissoko 88 / Fadiga 18)
Rennes - Lyon 3-2 (Terrier 38, 77, Gouiri 47 / Lacazette 23, 72)
Troyes - Ajaccio 1-1 (Porozo 76 / El Idrissy 88)
Toulouse - Angers 3-2 (Dejaegere 10, Van den Boomen 40-11m, Spierings 67/ Bentaleb 33, Salama 90+3)
Monaco - Clermont (17.05)
PSG - Olympique Marseille (20.45)
U subotu:
Strasbourg - Lille 0-3 (David 41-11m, 76, Cabella 80)

ODUSTAJANJE
LIVERPOOL - Čelnici Liverpoola su izgubili strpljenje i odlučili su dići ruke od Xabija Alonsa, te je sada sigurno da španjolski stručnjak neće naslijediti Jürgena Kloppa na klupi Redsa.
Kukoč: Igrači su danas razmaženi
DIJAGNOZA
BEOGRAD - Toni Kukoč, specijalni gost Sport Kluba, pratio je uzbudljivu utakmicu u "Areni" koju je Partizan na kraju izgubio od Olympiacosa, ali i nasmijao izjavom o potencijalnom trenerskom angažmanu Željka Obradovića u NBA ligi.
Đoković o raskidu s Ivaniševićem: Došlo je do zasićenja