Rijeka nije uspjela, Maribor u Ligi prvaka

Objavljeno: 22.08.2017 / 22:52
ZAGREB - Nogometaši Rijeke nisu se uspjeli plasirati u Ligu prvaka nakon što su u uzvratnom susret završne runde kvalifikacija na Rujevici izgubili od Olympiacosa 0-1 i tako upisali i drugi poraz nakon 1-2 iz prve utakmice.

Pogodak odluke zabio je Marko Marin u 25. minuti utakmice. Rijeka je tijekom utakmice imala nekoliko lijepih prilika, a najbolje su promašili Gordon u 22. minuti kada je glavom s pet metara pucao pored gola, te Matei koji je u 79. minuti izašao sam ispred vratara Olympiacosa i odlučio ga matirati lobom, ali je promašio cijeli gol.
Rijeci je ovo bilo drugo sudjelovanje u kvalifikacijama Lige prvaka. U prvom pokušaju u sezoni 1999/2000. Rijeka je nastupila u 2. pretkolu i izgubila obje utakmice od beogradskog Partizana (0-3, 1-3). Ovoga puta Riječani su do gurali do završne runde kvalifikacija nakon što su izbacili velški The New Saints, te austrijski RB Salzburg. Nažalost, preko grčkog prvaka nije išlo.

Rijeka će nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, dok se grčki prvak plasirao u elitno natjecanje 'Starog kontinenta. Olympiacosu će to biti šesti plasman u Ligu prvaka u posljednjih sedam sezona. Nisu uspjeli tek lani kada ih je u trećem pretkolu izbacio Hapeol Be'er Sheva.

Uz Olympiacos, u utorak su se u natjecanje po skupinama nogometne Lige prvaka još plasirali Celtic, Napoli, Sevilla i Maribor.

Celtic je potvrdio svoje sudjelovanje u natjecanju po skupinama u Astani. Nakon što je škotski prvak prije šest dana na svom terenu svladao kazahstanskog sa 5-0, uzvrat je bio formalnost, a Astana je ostvarila utješnu pobjedu od 4-3 (1-1). Astana je povela autogolom Ajera (26-ag), na 1-1 poravnao je Sinclair (34) da bi početkom drugog poluvremena domaći sastav postigao tri pogotka i stigao do prednosti od 4-1 zahvaljujući Mužikovu (48) i Twumasiju (49, 69). Ipak, Celtic je do kraja susreta smanjio na 4-3 pogocima Ntchama (80) i Griffithsa (90).

Marin Tomasov odigrao je prvo poluvrijeme za Astanu.

Napoli je s dvije pobjede od po 2-0 i ukupnih 4-0 izbacio Nicu. Nakon pobjede na svom San Paolu u prvoj utakmici, Napolitanci su bili bolji i na Azurnoj obali pogocima Callejona (48) i Insignea (89). Marko Rog igrao je za Napoli od 71. minute, dok Ivan Strinić nije bio niti na klupi.

Sevilla je teže od očekivanog izbacila turski Istanbul Basaksehir s ukupnih 4-3. Nakon što je španjolski predstavnik u prvoj utakmici slavio sa 2-1, u uzvratnu na Sanchez Pizjuanu gosti su poveli preko Elije (17), izjednačio je Escudero (52),  a kada je Ben Yedder (75) doveo Sevillu u vodstvo činilo se da je pitanje ukupnog pobjednika riješeno. Ipak, Višća (83) je izjednačio na 2-2 i doveo turski sastav na jedan pogodak od prolaska. Ipak, nisu ga uspjeli i postići.

Zanimljivo je bilo i u Mariboru gdje je slovenski prvak golom Vilera (15) svladao Hapoel iz beer Sheve sa 1-0 i tako se plasirao u Ligu prvaka zbog pogotka u gostima jer je prvi susret prije šest dana završio pobjedom izraelskog sastava od 2-1.

Tagovi: Rijeka: Maribor, Liga prvaka, Marko Marin, Mitja Viler, Zlatko Zahovič
Rađa: NBA je ranije bila bolja, sad radije gledam Euroligu
RIJEČ AUTORITETA
ZAGREB - Legendarni hrvatski košarkaš Dino Rađa kaže da je Luka Dončić izvanredan igrač, ali da se košarka u NBA promijenila nagore u odnosu na njegovo vrijeme.
Osma uzastopna pobjeda Utaha, Bogdanović zabio 14 poena
SALT LAKE CITY - Utah Jazz su sinoć pobijedili Golden State Warriorse sa 127-108 produžujući pbjedonosni niz i osmu utakmicu, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je pobjedi svoje momčadi kod kuće pridonio sa 14 koševa.
Članovi Nadzornog odbora Hajduka Denis Alajbeg i Nino Martinić podnijeli ostavke
OSTAVKE
SPLIT - Dvojica članova Nadzornog odbora nogometnog kluba Hajduk Denis Alajbeg i Nino Martinić podnijeli su u subotu ostavku na tu dužnosti zbog jer ne mogu doprinijeti radu tog tijelu kao do sada zbog različitih stajališta o strateškim pitanjima, izvijestili su u subotu iz Nadzornog odbora.
Kaleb: Predugo smo neke stvari gurali pod tepih
NAKON PORAZA
ZAGREB - "Što se tiče našeg plasmana, papir sve trpi, ali praksa je nešto drugo. S ovakvom izvedbom teško je očekivati da imamo ikakve šanse protiv Danske."
Atalanta razbila Milan, Mandžukić debitirao
SERIE A
MILANO - Vodeći dvojac talijanskog nogometnog prvenstva, Milan i Inter, u svojim je susretima 19. kola osvojio samo bod, Milan je izgubio kao domaćin od Atalante sa 0-3 (0-1), dok je istovremeno Inter na gostovanju kod Udinesea odigrao samo 0-0.