Roma i Napoli drže korak za vrhom

SERIE A
Objavljeno: 03.01.2021 / 18:59
RIM - Nogometaši Rome i Napolija ostvarili su važne pobjede u borbi za vrh u utakmicama 15. kola talijanske Serije A.

Roma je na svom stadionu s 1-0 pobijedila Sampdoriju, a strijelac jednoga gola bio je Edin Džeko u 72. minuti. Roma je sada treća sa 30 bodova dok je Napoli kao gost bio uvjerljiv rezultatom 4:1 protiv Cagliarija. Roma je treća sa 30 bodova, šest manje od vodećeg Intera, dok dva boda manje od Rome na četvrtom mjestu ima Napoli, koji je danas s 4-1 slavio kod Cagliarija, uz dva gola Poljaka Zielinskog.

Petoplasirani Sassuolo doživio je debakl na gostovanju kod Atalante (1-5), uz dva gola Duvana Zapate. Mario Pašalić nije bio u sastavu Atalante, dok je Bruno Šutalo ostao na klupi.

Fiorentina i Bologna igrali su bez golova, dok su Genoa i Lazio odigrali 1-1. Za đenovešku momčad Milan Badelj je odigrao svih 90 minuta, a Marko Pjaca je zamijenjen u 46. minuti.

Ranije su nogometaši milanskog Intera svladali Crotone sa 6-2 (2-2) u prvoj utakmici 15. kola talijanske Serie A, što im je osma uzastopna pobjeda u domaćem prvenstvu, kojom su privremeno izbili na vrh ljestvice.

Inter vodi s 36 bodova, dva više od Milana koji kasnije igra s Beneventom.

Inter 6 Martinez (20, 57, 78), Marrone (31ag), Lukaku (64), Hakimi (87)
Crotone 2 Zanellato (12), Golemić (36pen)

Genoa 1 Destro (58)
Lazio 1 Immobile (15pen)

Atalanta Bergamo 5 Zapata (11, 49), Pessina (45), Gosens (57), Muriel (67)
Sassuolo 1 Chiriches (75)

AS Roma 1 Džeko (72)
Sampdoria 0

Cagliari 1 João Pedro (60)
Napoli 4 Zielinski (25, 62), Lozano (74), Insigne (86pen)

Spezia 0
Hellas Vérona 1 Zaccagni (75)

Fiorentina 0
Bologna 0

Parma 0
Torino 3 Singo (8), Izzo (88), Gojak (90+5)

1 Inter 15 11 3 1 40 19 36
2 Milan 14 10 4 0 32 16 34
3 Roma 15 9 3 3 32 23 30
4 Napoli 14 9 1 4 31 13 28
..........................................

ODUSTAJANJE
LIVERPOOL - Čelnici Liverpoola su izgubili strpljenje i odlučili su dići ruke od Xabija Alonsa, te je sada sigurno da španjolski stručnjak neće naslijediti Jürgena Kloppa na klupi Redsa.
Kukoč: Igrači su danas razmaženi
DIJAGNOZA
BEOGRAD - Toni Kukoč, specijalni gost Sport Kluba, pratio je uzbudljivu utakmicu u "Areni" koju je Partizan na kraju izgubio od Olympiacosa, ali i nasmijao izjavom o potencijalnom trenerskom angažmanu Željka Obradovića u NBA ligi.
Đoković o raskidu s Ivaniševićem: Došlo je do zasićenja
REAKCIJE
BEOGRAD - Novak Đoković i Goran Ivanišević prekinuli su suradnju nakon šest godina. Neočekivanu vijest na svom je Instagramu podijelio Đoković, koji se biranim riječima oprostio od svog dojučerašnjeg trenera.
Kukoč toplo dočekan u beogradskoj Areni
DOBRODOŠLICA
BEOGRAD - Košarkaši Partizana sastaju se sa Olimpijakosom u meču 32. kola Evrolige, a uz teren je i hrvatska NBA legenda.
Ostaje li Livaković u Fenerbahčeu?
POST FESTUM

ISTANBUL - Puno se priča o odlasku hrvatskog golmana Dominika Livakovića iz Fenerbahčea nakon navijačkih nereda u utakmici protiv Trabzonspora.