Roma zaustavila savršeni niz Napolija, isključena oba trenera

SERIE A
Objavljeno: 24.10.2021 / 20:07
RIM - Nakon osam pobjeda u nizu došao je kraj savršenom nizu nogometaša Napolija u talijanskoj Serie A. U ogledu 9. kola Roma i Napoli su odigrali 0-0.

Napoli je gotovo tijekom cijelog susreta imao posjed i kontrolirao ritam utakmici, ali bolje šanse imala je Roma. Savršenu šansu je u završnom dijelu ogleda imao Mancini, ali je ovaj s nekoliko metara udaljenosti glavom pucao pokraj vrata. Prije toga je Napoliju mogao zabiti i Pellegrini.

Inače, domaća se mreža zatresla u samom finišu susreta. Strijelac je bio Osimhen, ali je gol poništen zbog zaleđa.

U 81. minuti klupu Rome je morao napustiti njen trener Jose Mourinho koji je isključen, ali sam kraj na klupi nije dočekao ni gostujući trener Luciano Spalletti koji je isključen u 97. minuti.

Napoli se vratio na vrh ljestvice, ali ovaj put ima isti broj bodova kao Milan. Obje momčadi su do sada ostvarile po osam pobjeda i jedan remi, s tim da južnjaci iz Napulja imaju bolju razliku pogodaka. Roma je ostala na četvrtom mjestu i ima devet bodova manje od Napolija i Milana.

U ranijim nedjeljnim utakmicama prvo ime je bio Giovanni Simeone koji je zabio sva četiri gola u slavlju Verone, sastava kojeg vodi Igor Tudor, protiv Lazija (4-1).

Tagovi: AS Roma, Jose Mourinho, Napoli, Luciano Spalletti
Kek objasnio situaciju oko dolaska na klupu Dinama
ZAGREB - Iako je Damir Krznar sa svojim Dinamom 'živi' na sve tri fronte (prvenstvo, Kup, Europa), nema dana da se ne spominje njegov otkaz, ali i sugerira kako će na klupu umjesto njega sjesti iskusni Slovenac, danas izbornik Dežele, Matjaž Kek.
Zubac odigrao još jednu odličnu utakmicu
LOS ANGELES - Hrvatski košarkaš Ivica Zubac ostvario je novi 'double-double' učinak u 107:96 domaćoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Detroit Pistonsa u NBA ligi, naš je centar za samo 21.57 minuta provedenih na parketu postigao deset koševa uz 13 skokova.
Haaland se nakon pet tjedana vraća na teren
POVRATAK
DORTMUND - Ponajbolji svjetski napadač, norveški nogometni reprezentativac Erling Haaland, spreman je za povratak na teren nakon što je izbivao pet tjedana zbog ozljede butnog mišića i bit će s momčadi Borussije Dortmund na gostovanju u Wolfsburgu, potvrdio je u petak trener drugoplasirane momčadi njemačke Bundeslige Marco Rose.
Hewitt: Preseljenje u Abu Dhabi bilo bi prodaja duše Davis Cupa
STAVOVI
TORINO - Hrvatska Davis Cup reprezentacija je posljednja koja je osvojila Davis Cup u nekadašnjem formatu po kojem je ovo natjecanje bilo poznato više od sto godina, da bi 2019. došlo do potpunog zaokreta koji u prvim godinama nije dao željene rezultate pa nije čudno što su kritičari učinjenih promjena vrlo glasni i uporni u svojim istupima.
Conte: U ovom trenutku Tottenham nije na visokoj razini
JASNA PORUKA
MARIBOR - Nogometaši Tottenhama doživjeli su u četvrtak u Mariboru šokantan poraz (2-1) na gostovanju kod slovenske Mure u 5. kolu grupne faze Konferencijske lige, nakon kojeg je novi trener Antonio Conte ustvrdio kako momčad u ovom trenutku nije na visokoj razini.