Sabitzer: Napunili smo kofere do vrha i možemo otići do kraja

LEIPZIG
Objavljeno: 14.08.2020 / 10:58

LISABON - Nakon plasmana u polufinale Lige prvaka Leipzigov veznjak Marcel Sabitzer istaknuo je da su spremni otići do kraja, odnosno osvojiti naslov.

"Velike zasluge za ovu pobjedu idu našem treneru, koji je pripremio dobru taktiku. Uložili smo puno truda, pružili smo vrhunsku partiju i kada imamo brzi protok lopte možemo stvoriti probleme bilo kojoj momčadi. Prije polaska napunili smo naše kofere do vrha, ima dovoljno svega i možemo ostati u Lisabonu do kraja", kazao Leipzigov veznjak Sabitzer, koji je asistirao bivšem Dinamovcu Daniju Olmu za vodeći gol u 51. minuti.

Nogometaši Leipziga plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u četvrtak u četvrtfinalu završnog turnira u Lisabonu na stadionu Jose Alvalade svladali Atletico Madrid s 2-1, pogocima bivšeg Dinamovca Danija Olma (51) i američkog veznjaka Tylera Adamsa (88), dok je strijelac za Atletico bio Joao Felix u 71. minuti iz penala. Leipzig će u polufinalu 18. kolovoza igrati protiv Paris Saint-Germaina, koji je eliminirao talijansku Atalantu s 2-1.

"PSG je velika momčad s odličnim igračima, svi ste vidjeli kako su se izvukli protiv Atalante. Moramo se pripremiti psihološki i taktički za susret s njima. Puni smo samopouzdanja, a to se i vidjelo protiv Atletica", rekao je 21-godišnji američki veznjak Tyler Adams, koji je u 88. minuti pogodio za konačnih 2-1.

Tagovi: Marcel Sabitzer, RB Leipzig, Dani Olmo, Liga prvaka, Paris SG
Čolak na pragu PAOK-a
RIJEKA - Antonio Mirko Čolak, najbolji strijelac HNL-a (20 golova), prošle sezone, najvjerojatnije će u ponedjeljak postati novi član PAOK-a iz Soluna.
Đoković teže od očekivanog do polufinala Rima
RIM - Prvi tenisač svijeta Novak Đoković i 21-godišnji Norvežanin Casper Ruud prvi su polufinalni par na ATP turniru iz serije "masters 1000" u Rimu.
Kramarić zabio tri gola i odlučio utakmicu u 93. minuti
SJAJNA PREDSTAVA
BERLIN - Andrej Kramatić na startu nove sezone Bundeslige odigrao je veliku utakmicu. Hrvatski napadač zabio je sva tri gola za Hoffenheim na gostovanju u Kolnu (3:2). Odlučujući gol postigao je u 93. minuti.